R e k l a m a

ZUS informuje: Trzeba złożyć wniosek, żeby nie stracić 800+

R e k l a m a

Od 1 lutego rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca. Jeśli nie złożycie wniosku, świadczenie nie zostanie wam przyznane.

Świadczenia wychowawcze przyznane na bieżący okres świadczeniowy, będą wypłacane do końca trwania tego okresu, czyli do końca maja 2024 r. Jeśli osoba uprawniona chce kontynuować wypłatę świadczenia od czerwca, musi złożyć elektronicznie wniosek do ZUS-u na nowy okres. Nabór formularzy już się rozpoczął i potrwa do 30 czerwca. Natomiast wypłaty tych świadczeń rozpoczną się od czerwca br. i będą kontynuowane do końca maja przyszłego, czyli 2025 roku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– By nie mieć przerwy w pobieraniu świadczenia wychowawczego, wniosek o 800 plus na dalszy okres należy złożyć do 30 kwietnia. Jeśli wniosek będzie kompletny i prawidłowo wypełniony, to rodzic pierwszą wypłatę za nowy okres świadczeniowy otrzyma jeszcze w czerwcu – informuje Monika Kiełczyńska z ZUS.  – Jeśli wniosek wpłynie w maju, to ZUS wypłaci świadczenie do końca lipca z wyrównaniem od czerwca, a jeśli wpłynie w czerwcu, wypłata będzie zrealizowana do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca – dodaje Kiełczyńska.

Jeśli wniosek zostanie złożony po 30 czerwca, to ZUS wypłaci świadczenie już tylko od miesiąca złożenia wniosku.  Nie dotyczy to rodziców, którym urodziło się dziecko. Oni mają trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeżeli zrobią to w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin, otrzymają świadczenie z wyrównaniem.

Świadczenie wychowawcze przysługuje na dziecko do dnia ukończenia przez nie 18. roku życia. Wynosi 800 zł miesięcznie, a w przypadku opieki naprzemiennej 400 zł. Wnioski o świadczenie można przesyłać do ZUS-u tylko drogą elektroniczną, przez aplikację mobilną mZUS, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub bankowości elektronicznej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx