R e k l a m a

Przyjechał po zakupy, a ukradł torebkę i telefon z bagażnika roweru

R e k l a m a

Mieszkanka Ruśca zostawiła torebkę z telefonem w bagażniku roweru, którym przyjechała do sklepu. Sytuację wykorzystał 42-letni mieszkaniec gminy Rusiec, ale długo się nie nacieszył skradzionym mieniem.

Informacja o kradzieży wpłynęła do mundurowych z Posterunku Policji w Ruścu 31 stycznia 2024 roku. Zgłosiła się do nich mieszkanka Ruśca, która złożyła zawiadomienie o kradzieży swojej torebki, w której miała podręczne rzeczy oraz telefon komórkowy, a straty wyceniła na ponad 1100 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pokrzywdzona podała, że dzień wcześniej, 30 stycznia, około godziny 14:00 przyjechała rowerem do miejscowego sklepu. Swoją torbę z telefonem pozostawiła na bagażniku roweru, który pozostawiła pod sklepem. Po wyjściu z zakupów okazało się, że torba z telefonem zniknęła – informuje nadkom. Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji.

Stróże prawa po przesłuchaniu pokrzywdzonej pojechali na miejsce przestępstwa. Przejrzeli monitoring sklepu. Kamery zarejestrowały wygląd i zachowanie mężczyzny, który przyjechał rowerem pod placówkę handlową i wykorzystał sytuację.

– Funkcjonariusze rozpytywali personel. Ustalili, że mężczyzna jest klientem sklepu i najczęściej kupuje alkohol. Jednak nikt nie znał mężczyzny, którego jako sprawcę zarejestrowały kamery. Idąc tym tropem mundurowi sprawdzali miejscowe monitoringi i rozpytywali mieszkańców. Poszukując sprawcy mundurowi wykonali szereg czynności w sprawie – wyjaśnia nadkom. Iwona Kaszewska.

Już po czterech godzinach od zgłoszenia kradzieży funkcjonariusze trafnie wytypowali podejrzewanego i złożyli mu wizytę. Drzwi posesji otworzył im 42-letni mieszkaniec gminy Rusiec. Początkowo wszystkiemu zaprzeczał, ale kiedy policjanci poinformowali go o przeszukaniu, mężczyzna sam wydał skradziony telefon.

– Tłumaczył, że wykorzystał okazję, zabrał telefon, a torebki i karty od telefonu pozbył się. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Telefon trafił już do swojego właściciela – informuje Iwona Kaszewska. I dodaje: – Na kanwie tego zdarzenia policjanci apelują do wszystkich mieszkańców o rozwagę i właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Nieuczciwe osoby wykorzystają każde ułatwienie. Torebki, portfele, telefon trzymajmy zawsze przy sobie i ani na chwilę nie pozostawiajmy ich bez dozoru.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx