R e k l a m a

Wieluń: Dwóch pieszych potrąconych jednego dnia na ulicach miasta. Uważajmy na drogach!

R e k l a m a

W piątek, 2 lutego 2024 roku, na terenie Wielunia doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Jedną z potrąconych osób był 18-latek, a drugą 67-latek.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 14:35 na ulicy Młodzieżowej w Wieluniu. Doszło tam do potrącenia 18-latka wchodzącego na przejście dla pieszych. W zdarzeniu uczestniczył volkswagen passat, którym kierował 48-latek.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił 18-letni pieszy, na szczęście nie doznał on żadnych poważniejszych obrażeń. Obecnie wieluńscy mundurowi prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, celem ustalenia szczegółowych okoliczności tego zdarzenia – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy policji.

Do drugiego, tym razem poważniejszego w skutkach zdarzenia doszło tego samego dnia przed godziną 18:00 na ulicy 18 Stycznia w Wieluniu. Jak ustalili stróże prawa, 70-latek kierujący hyundaiem potrącił na przejściu dla pieszych 67-latka. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okoliczności tego wypadku są wyjaśniane przez wieluńskich śledczych.

– Apelujemy zarówno do kierujących, jak i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że obowiązujące przepisy nakazują ustąpienie pierwszeństwa pieszym wchodzącym lub przechodzącym przez przejście dla pieszych – przypomina asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx