R e k l a m a

Wieluńska policja: Otrzymałeś podejrzany link? Nie klikaj w niego! Mundurowi ostrzegają

R e k l a m a

Wieluńscy stróże prawa apelują o ostrożność podczas dokonywania transakcji internetowych. Zachowanie czujności w sieci może ustrzec nas przed utratą oszczędności życia – przypominają funkcjonariusze. Jak podkreślają, wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad, by ochronić się przed zagrożeniami.

Oszuści wykorzystują coraz więcej sposobów i działają wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość wyłudzenia pieniędzy. Tworzą na przykład fałszywe ogłoszenia, przesyłają fałszywe linki, które przekierowują na strony łudząco podobne do stron bankowych lub z płatnościami elektronicznymi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Logowanie powoduje, że przestępcy przejmują nasze dane i w ten sposób uzyskują dostęp do konta bankowego. Natychmiast logują się na nasze konto i dokonują przelewów, kradnąc nasze oszczędności. Do tej metody oszustwa przestępcy coraz częściej wykorzystują najbardziej popularne komunikatory internetowe – przestrzega asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Mundurowi apelują i ostrzegają, by nie klikać w nieznane linki i nie dać się oszukać. Przypominamy najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których warto pamiętać podczas transakcji internetowych:

  • nie klikajmy w nieznane linki, zwłaszcza przesyłane w wiadomościach tekstowych od obcych osób;
  • dokładnie weryfikujmy, czy strona do której zamierzamy się zalogować, należy do prawdziwej witryny bankowości internetowej;
  • nie udostępniajmy danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową, nie podawajmy haseł, pinu ani kodów dostępu;
  • nie instalujmy nieznanych aplikacji na telefonie;
  • podczas zakupów internetowych sprawdzajmy opinie o sprzedającym / kupującym;
  • nie zakładajmy kont na stronach internetowych wskazanych przez potencjalnych kupujących, gdzie rzekomo można zrealizować płatność;
  • jeśli nie jesteśmy czegoś pewni lub coś budzi nasze wątpliwości, zrezygnujmy z wykonania transakcji.

– Apelujemy o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy – podkreśla Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx