R e k l a m a

Pościg jak z filmów w Pajęcznie! Padły strzały, trzy radiowozy zniszczone

R e k l a m a

Dynamiczne działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania 30-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i usiłował potrącić policjantów. Podczas pościgu padły strzały, uszkodzone zostały też trzy radiowozy. Mężczyzna kierował skradzionym autem i był w stanie po użyciu alkoholu. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt, grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę, 4 lutego 2024 roku, o godzinie 14:20 dyżurny pajęczańskiej komendy w trybie pilnym wysłał patrole ruchu drogowego na kontrole ulic, po tym jak chwilę wcześniej otrzymał zgłoszenie, że w stronę Pajęczna jedzie kierowca skradzionej mazdy. Policjanci namierzyli pojazd podany w zgłoszeniu, ale kierujący nie reagował na wydawane przez mundurowych sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazujące zatrzymanie się.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mężczyzna uciekał ulicami Pajęczna. Podczas pościgu policjantom udało się radiowozami chwilowo zblokować uciekającą mazdę. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do drzwi auta, aby uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu, jednak wszystkie były zablokowane – relacjonuje dramatyczne wydarzenia mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji. – Kierujący nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy. Podczas blokady zniszczył trzy radiowozy i usiłował przejechać policjantów. Mundurowi wykorzystali broń służbową, oddali strzały w celu unieruchomienia pojazdu. Osoba podejrzewana nadal kontynuowała ucieczkę.

W pewnym momencie kierowca mazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, po czym kontynuował ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze dogonili i zatrzymali sprawcę. Okazało się, że pojazd został przez niego skradziony tego samego dnia na terenie województwa śląskiego. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący w organizmie miał 0,38 promila alkoholu. Jego krew został pobrana do dalszej analizy celem ustalenia, czy mężczyzna znajdował się pod działaniem środków odurzających. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności policjanci podczas przeszukania sprawcy ujawnili kartę bankomatową nie będącą jego własnością, którą wykorzystał do obrabowania konta bankowego. Mundurowi przy mężczyźnie ujawnili również paralizator – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek.

Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który na swoim koncie miał konflikty z prawem, w tym przestępstwa przeciwko mieniu. Jego kara będzie znacznie surowsza, ponieważ działał w warunkach recydywy. Mężczyzna usłyszał już 14 prokuratorskich zarzutów.

– Odpowie między innymi za czynną napaść na funkcjonariuszy, narażenie człowieka na bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu, kradzieże z włamaniem, zniszczenie mienia oraz kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu – zapowiada Wioletta Mielczarek. – 7 lutego 2024 roku, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za dokonanie tych przestępstw grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx