R e k l a m a

Wieluń: Ponad 200 osób zwiedziło dawny kościół pobernardyński i poewangelicki

R e k l a m a

Muzeum Ziemi Wieluńskiej wspólnie z wieluńskim magistratem zaprosiło wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty w dawnym kościele pobernardyńskim i poewangelickim w Wieluniu.

– Cieszy nas bardzo spontaniczny odzew społeczności Wielunia i okolic na naszą inicjatywę. W trzech grupach, liczących wspólnie przeszło dwieście osób, zwiedzaliśmy budynek i poznawaliśmy jego historię z dyrektorem Muzeum Ziemi Wieluńskiej Janem Książkiem. Była też okazja obejrzenia historycznych zdjęć, zerknięcia do wykopu archeologicznego we wnętrzu kościoła i docenienia wartości przedmiotów z badań wyeksponowanych w gablocie – informuje Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Badania prowadzone są sondażowo przez wieluńskich muzealników pod nadzorem kierownika działu archeologicznego MZW Waldemara Golca. Jak informują muzealnicy, najważniejsze prace nadal przed nami.

– Dotarliśmy do warstwy z XVII wieku i dopiero zaczynamy odkrywać tajemnice naszego kościoła. Pod dziś widoczną na powierzchni warstwą z czasów Anny Koniecpolskiej kryją się krypty grobowe oraz relikty renesansowego i średniowiecznego Wielunia – informuje MZW.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx