R e k l a m a

Od 12 lutego br. wzmożony ruch pojazdów wojskowych. Władze apelują

R e k l a m a

Od 12 lutego 2024 r. na drogach niemal całego kraju będzie można spotkać przemieszczające się kolumny pojazdów wojskowych. Wszystko to w związku z ćwiczeniami wojskowymi pod kryptonimem Steadfast Defender-24 i Dragon-24, które zaplanowano w tegorocznym programie szkolenia Sił Zbrojnych RP.

W ramach ćwiczeń od połowy lutego do końca maja br. po drogach niemal wszystkich województw w Polsce będzie się odbywał wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Będzie można je spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. Przybycie i przejazd kolumn będą wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje biuro wojewody łódzkiego, ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

– Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie – dodaje biuro wojewody. Władze zwracają się też z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

– Prosimy wszystkich, aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia, może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności – przestrzega w komunikacie biuro wojewody łódzkiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx