R e k l a m a

Reaktywowali Posterunek Policji w Rudnikach. Zobaczcie, gdzie się znajduje [FILM]

R e k l a m a

Zlikwidowany niemal 30 lat temu Posterunek Policji w Rudnikach wraca na mapę naszego regionu. W uroczystej zbiórce z tej okazji wziął udział zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Rafał Kochańczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala. Byli również przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, policjanci oraz mieszkańcy gminy.

Posterunek wraca do Rudnik po niespełna 30 latach. Funkcjonował do 1995 roku przy ul. Częstochowskiej, w budynku należącym do gminy. Do posterunku należały dwa pomieszczenia, które były ogrzewane za pomocą pieca węglowego. Teraz posterunek mieści się w nowym budynku inkubatora przedsiębiorczości. To już nowoczesna przestrzeń ogrzewana elektrycznie, w pełni wyposażona i dopasowana do potrzeb służby. Posterunek Policji w Rudnikach to obiekt o powierzchni 80 mkw, składający się z pomieszczeń biurowych i socjalnych, a także miejsc parkingowych przeznaczonych dla interesantów i pojazdów służbowych. Całość sfinansowana została ze środków Samorządu Województwa Opolskiego oraz Gminy Rudniki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W nowym posterunku pracować będzie 8 policjantów. To funkcjonariusze prewencji, którzy służbę obejmą w systemie dwuzmianowym. Kierownikiem został wieloletni dzielnicowy gminy Rudniki – asp. sztab. Andrzej Materak.

Uroczystą zbiórkę związana z otwarciem posterunku zorganizowano 9 lutego 2024 roku. Na miejscu zgromadzili się zaproszeni goście, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, funkcjonariusze policji, a także mieszkańcy gminy Rudniki. Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Rafałowi Kochańczykowi przez dowódcę uroczystości kom. Bogusława Strausa. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Magdalena Nguyen-Fudala oraz Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie insp. Tomasz Kubicki.

Nadinsp. Rafał Kochańczyk podkreślił wartość bliskiej współpracy Policji z samorządem. Z kolei insp. Magdalena Nguyen-Fudala zaznaczyła między innymi, że lokalizacja posterunku nie jest przypadkowa, a poparta szczegółowymi analizami. W imieniu marszałka województwa opolskiego do mieszkańców Rudnik i policjantów zwrócił się radny Sejmiku Województwa Opolskiego Szymon Godyla, a list wojewody opolskiego odczytał dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Stanisław Potańca. Głos zabrał również wójt gminy Rudniki Grzegorz Domański. To właśnie współpraca z samorządem lokalnym umożliwiła powstanie nowego posterunku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx