R e k l a m a

Wieluń: Włamali się do mieszkania, uszkadzając drzwi wejściowe. Część łupów odzyskano

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 44 lat, którzy włamali się do jednego z mieszkań na terenie miasta. Ich łupem padła butla gazowa oraz drobne przedmioty użytku osobistego. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań na terenie Wielunia wpłynęło do stróżów prawa 8 lutego 2024 roku około godziny 13:30. Jak ustalili funkcjonariusze, dwaj sprawcy najpierw uszkodzili drzwi wejściowe do lokalu, a następnie ukradli z niego butlę gazową oraz inne przedmioty użytku osobistego. Wartość skradzionych rzeczy wyceniono na kwotę ponad 300 złotych, a straty powstałe w wyniku uszkodzenia drzwi oszacowano na 800 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na miejscu włamania policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Praca przyniosła efekty. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, że związek z tym przestępstwem mogą mieć dwaj mieszkańcy Wielunia w wieku 36 i 44 lat. Kryminalni szybko do nich dotarli – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Młodszy ze sprawców został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli skradzioną maszynkę do robienia papierosów. Z kolei drugi ze sprawców został zatrzymany następnego dnia. Mundurowi odzyskali wówczas skradzioną butlę gazową.

– Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszy z nich za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy, w związku z czym grozi mu podwyższony wymiar kary, do 15 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – podsumowuje asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx