R e k l a m a

Zimowe ferie okiem wieruszowskich policjantów. Jedenaście kolizji i jeden wypadek

R e k l a m a

Od 29 stycznia do 11 lutego 2024 roku w województwie łódzkim stróże prawa prowadzili działania „Bezpieczne ferie”. Wieruszowscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących. W trakcie wzmożonych działań na terenie powiatu wieruszowskiego mundurowi odnotowali 12 zdarzeń drogowych i wyeliminowali z ruchu 13 nietrzeźwych kierujących.

Już w okresie poprzedzającym zimowy wypoczynek w szkołach prowadzone były spotkania funkcjonariuszy z pedagogami oraz uczniami. Stróże prawa podczas profilaktycznych rozmów przestrzegali i przypominali o potencjalnych zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci oraz sposobach ich przeciwdziałania. Z kolei w czasie ferii wieruszowscy mundurowi prowadzili kontrole kolonii, na których uczniowie wypoczywali w powiecie wieruszowskim.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mundurowi mając na uwadze także bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzili jednocześnie wzmożone działania na drogach. Podczas ferii funkcjonariusze skontrolowali blisko 230 pojazdów, w tym 9 autobusów. Policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu ponad 500 kierowców, w tym zatrzymali 13 nietrzeźwych kierujących – wymienia asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Jak dodaje, mundurowi ujawnili też czterech kierujących, którzy prowadzili pojazdy bez wymaganych uprawnień, a w dwóch przypadkach nie stosowali się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

– W trakcie trwania ferii odnotowaliśmy 11 niegroźnych kolizji drogowych oraz 1 wypadek drogowy – wspomina asp. Siemicki. Mowa tutaj o tym wypadku: Dacia uderzyła w drzewo, dwie osoby trafiły do szpitala. Wypadek w gminie Galewice.

Choć ferie się skończyły, stróże prawa nadal przypominają o tym, by być widocznym na drodze. Warto pamiętać, że pieszy ubrany na ciemno jest zdecydowanie mniej widoczny dla kierowcy. – Dlatego po raz kolejny apelujemy o noszenie odblasków po zmroku, nawet w warunkach, gdzie nie są one wymagane prawem. To, że pieszy widzi nadjeżdżający pojazd, nie oznacza, że kierowca widzi jego. Najlepiej, aby odblaski na stałe zagościły na naszych ubraniach lub przedmiotach, które nosimy ze sobą. Kierowcom przypominamy natomiast, by dbali o czystość reflektorów w swoich samochodach – zaznacza asp. Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx