R e k l a m a

Gmina Biała: Dwóch nastolatków ukradło torebki dziewczynom bawiącym się w klubie

R e k l a m a

Mundurowi zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, podejrzanych o kradzież oraz włamania na konto bankowe. Nastolatkowie ukradli torebki dwóm kobietom, bawiącym się w klubie w gminie Biała.

Informacja o tym, że w jednym z lokali rozrywkowych na terenie gminny Biała doszło do kradzieży, wpłynęła do stróżów prawa 4 lutego 2024 roku. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze z komisariatu w Białej ustalili, że tego wieczora dwóm kobietom bawiącym się w lokalu zostały skradzione torebki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W jednej znajdował się telefon komórkowy, karta bankomatowa, złoty łańcuszek, portfel z pieniędzmi oraz inne rzeczy osobiste. W tym przypadku straty zostały wycenione na ponad 7700 złotych. Z kolei w drugiej torebce był telefon komórkowy oraz pieniądze. Zgłaszająca oszacowała straty na łączną kwotę 1300 złotych – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Puste torebki zostały porzucone przez sprawców w jednym miejscu na terenie lokalu. Jak informuje policja, wszystko wskazywało na to, że za obiema kradzieżami stały te same osoby. Kobieta, której skradziono kartę płatniczą, gdy tylko zorientowała się, że jej nie ma, sprawdziła transakcje bankowe. Okazało się, że ktoś wiele razy używał jej karty, dokonując płatności w sklepie, klubie oraz na stacji paliw na terenie Częstochowy na łączną kwotę ponad 320 złotych.

– Pracujący nad sprawą funkcjonariusze zebrali wiele informacji, które weryfikowali, a w szczególności przeanalizowali zapisy z kamer monitoringu. Skrupulatnie prowadzone czynności po nitce do kłębka doprowadziły do wytypowania dwóch mężczyzn, mogących mieć związek z tymi kradzieżami. Byli to dwaj mieszkańcy Częstochowy w wieku 18 i 19 lat – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Obaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez wieluńskich mundurowych na terenie Częstochowy 13 lutego br. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych rzeczy, w tym dwa telefony komórkowe. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. – Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży oraz 10 zarzutów dotyczących włamania do systemu bankowego. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności – podsumowuje asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx