R e k l a m a

Pijany jechał motorowerem w Lututowie. Miał orzeczony dożywotni zakaz

R e k l a m a

Mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie kierował motorowerem w Lututowie, a w przeszłości był już za to karany. Jak się okazało, 58-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

14 lutego 2024 roku przed godziną 18:00 wieruszowscy mundurowi zauważyli w Lututowie na ulicy Piaski kierującego motorowerem, którego styl jazdy wzbudził ich podejrzenia. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Już podczas rozmowy z mężczyzną stróże prawa wyczuli od mężczyzny alkohol.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Badanie stanu trzeźwości 58-latka wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mieszkaniec gminy Lututów odpowie w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był już karany za kierowanie na „podwójnym gazie” – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Podczas dalszej kontroli okazało się też, że motorower nie posiadał aktualnych badań technicznych i nie był dopuszczony do ruchu. 58-latek oprócz popełnionych przestępstw nie uniknie odpowiedzialności za popełnione wykroczenia, a także musi się liczyć z karą finansową za brak OC pojazdu.

– O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że od 14 marca 2024 roku w życie wejdą przepisy o konfiskacie pojazdów – podsumowuje asp. Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx