R e k l a m a

Straciła 6 tys. złotych. 36-letnia kobieta oszukana „na pracownika banku”

R e k l a m a

36-letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego straciła oszczędności w kwocie 6 tys. złotych po tym, jak dała się oszukać fałszywemu pracownikowi banku. Jak informuje policja, skala oszustw „pod legendą” jest ogromna. Pomysłowość przestępców nie zna granic – oszuści wykorzystują różne metody, aby osiągnąć swój cel.

Do wieruszowskich stróżów prawa 16 lutego 2024 roku zgłosiła się 36-latka, która poinformowała, że skontaktowała się z nią telefonicznie osoba podająca się za pracownika banku. Podczas rozmowy mieszkanka powiatu wieruszowskiego uzyskała informację, że został złożony wniosek o udzielenie kredytu w jej imieniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kobieta poinformowała oszusta, że ma konto w innym banku, podając jego nazwę. Następnie z pokrzywdzoną skontaktował się mężczyzna podający się za pracownika jej banku i zalecił, że w tej sytuacji trzeba podjąć środki zaradcze i zabezpieczyć konto – wyjaśnia asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. – Oszust podał konto tymczasowe, które dla niej utworzył. Kobieta zalogowała się do bankowości internetowej, przelewając swoje środki na podane konto. Ostatecznie 36-latka straciła oszczędności w kwocie 6000 złotych.

Wieruszowscy funkcjonariusze przyjęli od 36-latki zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Mundurowi będą teraz prowadzili czynności mające na celu wyjaśnienie sprawy oraz ustalenie i zatrzymanie sprawcy.

Pamiętajmy o zachowaniu czujności

– Zapobieganie tego typu oszustwom polega przede wszystkim na zwiększaniu świadomości ludzi w zakresie metod i technik wykorzystywanych przez przestępców. Aby nie dać się oszukać, musimy uważnie słuchać dzwoniącego i panować nad emocjami – wyjaśnia asp. Piotr Siemicki.

Jeśli nasz rozmówca poinformuje, że pieniądze na naszym koncie są zagrożone lub z innego powodu należy przelać je na inne konto – od razu powinniśmy się rozłączyć. Dla pewności możemy samodzielnie zadzwonić do banku, by ostatecznie zweryfikować przekazane informacje.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Xdddddddd
1 miesiąc temu

Masz fajnych znajomych zazwyczaj osoby które okradają są dobrze poinformowane prze znajomych ale Twoich 👵

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx