R e k l a m a

Wieluń: 26-latek zaatakowany przez dwóch mężczyzn. W tle narkotykowy proceder

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 36 lat, podejrzanych o rozbój. Obaj posiadali przy sobie środki odurzające. Wnikliwa praca stróżów prawa doprowadziła do zatrzymania kolejnych dwóch osób, u których mężczyźni zaopatrywali się w zabronione prawem substancje.

W sobotę, 17 lutego 2024 roku, wieluńscy policjanci dostali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść w okolicy garaży na osiedlu Bugaj w Wieluniu. Jak ustalili funkcjonariusze, 26-latek, który rozmawiał z dwoma znanymi mu z widzenia mężczyznami, niespodziewanie został przez nich zaatakowany.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mężczyźni popchnęli go i przytrzymali, a następnie ukradli mu portfel z pieniędzmi w kwocie 2100 złotych. Cała trójka chwilę wcześniej wspólnie piła alkohol w mieszkaniu 26-latka. Po całym zdarzeniu sprawcy uciekli. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia 26-latek nie odniósł żadnych obrażeń ciała – opisuje sytuację asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy policji.

Sprawcy przebywali w hotelu, mieli przy sobie narkotyki

Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni, którzy szybko ustalili personalia sprawców. Wtedy rozpoczęło się typowanie i sprawdzanie miejsc, w których mogą aktualnie przebywać. Obaj mężczyźni w wieku 22 i 36 lat zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia. Przebywali w jednym z hoteli na terenie powiatu wieluńskiego.

– Ponadto przy 22-latku policjanci podczas przeszukania znaleźli zawiniątka z folii aluminiowej z kryształem oraz z suszem marihuany o łącznej wadze blisko 4 gramów. Niewielką ilość zabronionych prawem substancji posiadał przy sobie również 36-latek. Ponad 4 gramy kryształu zabezpieczono również podczas przeszukania pokoju hotelowego – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela. Jak dodaje, wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone substancje to pochodne mefedronu oraz marihuana. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili dodatkowo, że 22-latek udzielał zabronionych prawem substancji swoim znajomym.

Po nitce do kłębka

Na tym stróże prawa nie poprzestali. Podczas prowadzonych czynności wyszło na jaw, u kogo obaj zatrzymani zaopatrywali się w środki odurzające. Okazało się, że była to 47-letnia wielunianka oraz jej 23-letni syn. Następnego dnia podczas przeszukania w ich miejscu zamieszkania zabezpieczono łącznie 18 gramów kryształu oraz dwie wagi elektroniczne. Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

– 22 i 36-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Usłyszeli już zarzuty rozboju, przy czym ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Oboje odpowiedzą również za posiadanie środków odurzających. Dodatkowo młodszy z nich usłyszał również zarzuty udzielania zabronionych prawem substancji – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela. Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec 22- i 36-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy.

Z kolei 47-latka wraz z synem usłyszeli w prokuraturze zarzuty posiadania środków odurzających, ich sprzedaży oraz posiadania urządzeń służących do niedozwolonego ich przetwarzania lub przerobu. Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx