R e k l a m a

Oszuści podszywają się pod ZUS. Uwaga na fałszywy profil na Facebooku

R e k l a m a

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywym profilem ZUS-u na Facebooku, który zachęca do inwestycji mającej zagwarantować emeryturę w wieku 50 lat. W ten sposób oszuści próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków.

Na Facebooku pojawiło się fałszywe konto ZUS-u. Profil informuje o inwestycji mającej zagwarantować emeryturę już w wieku 50 lat. Oszuści podają, że wystarczy zainwestować 1 tys. zł. Prawdopodobnie w ten sposób próbują wyłudzić dane osobowe oraz pieniądze Polaków. Aby uwiarygodnić informację, posłużono się spreparowanym wizerunkiem byłej prezes ZUS – prof. Gertrudy Uścińskiej. W związku z zaistniałą sytuacją ZUS rozważa podjęcie kroków prawnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przy tej okazji przypominamy również o możliwych próbach wyłudzania danych od klientów Zakładu. Nie należy klikać w podejrzane linki, zarówno mailowe, jak i przesyłane w wiadomościach SMS, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia – podkreśla Monika Kiełczyńska z ZUS. – Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki – dodaje.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx