R e k l a m a

Rywalizowali o Pióro Burmistrza Wielunia. Ponad 100 osób wzięło udział w dyktandzie

R e k l a m a

Łącznie ponad 100 osób wzięło udział w I Wieluńskim Dyktandzie o Pióro Burmistrza Wielunia. Gospodarzem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu.

Uczestnicy dyktanda musieli odnaleźć się w skomplikowanych meandrach języka polskiego. Rywalizacja odbyła się na czterech poziomach: „Junior” (klasy 1-3 szkoły podstawowej), „Młodzik” (klasy 4-6), „Ekspert” (klasy 7-8) oraz w kategorii „Open” (uczniowie szkół średnich i dorośli). Teksty dyktand przygotowała nauczycielka I LO w Wieluniu, dr Dorota Eichstaedt.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W kategorii „Open” czołowe miejsca zajęli: Nadia Szmaj, Anna Kędzia oraz Zbigniew Rybczyński. To oni najlepiej poradzili sobie z pełnym pułapek tekstem, opisującym wizytę turystów w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

– Wierzę, że to, co w tym roku rozpoczynamy jako pierwsze dyktando, będziemy kontynuować przez kolejne lata i nawet jak nas już nie będzie, to dalej w murach tej pięknej placówki będą te dyktanda się odbywać. Po to, żeby krzewić język polski, ponieważ żyjemy w Polsce, mówimy w tym języku i dobrze by było, żebyśmy w tym języku potrafili prawidłowo pisać – mówił burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx