R e k l a m a

Narkotykowy proceder na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu. Diler zatrzymany

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 40-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich sprzedaż. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono ponad 40 gramów pochodnych mefedronu oraz ponad 21 gramów marihuany.

Wieluńscy kryminalni monitorując środowisko przestępcze uzyskali informacje, że na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu może dochodzić do rozprowadzania środków odurzających. Stróże prawa, weryfikując wcześniejsze ustalenia, 22 lutego 2024 roku przy jednym z bloków zwrócili uwagę na zachowanie młodego mężczyzny, który nerwowo rozglądał się wokół. Postanowili sprawdzić, co jest tego przyczyną.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas legitymowania 23-latek przyznał się policjantom, że miał spotkać się ze swoim kolegą, aby nabyć u niego środki odurzające. Po chwili na miejscu zjawił się jego 40-letni znajomy. Zaskoczony obecnością funkcjonariuszy mężczyzna potwierdził, że w miejscu zamieszkania posiada środki odurzające – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Jak informuje policja, podczas przeszukania mieszkania 40-latka policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 40 gramów kryształu oraz ponad 21 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterami potwierdziły, że były to pochodne mefedronu oraz marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 40-latek sprzedawał również środki odurzające.

– Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz ich sprzedaży. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące – informuje asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx