R e k l a m a

Wieluń: Ukradł rower z pawilonu handlowego, nagrał się na kamerach

R e k l a m a

Policjanci z Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy ustalili sprawcę kradzieży roweru oraz odzyskali skradzione mienie. 44-latek odpowie za popełnione wykroczenie. Za tego typu czyn sąd może orzec karę grzywny do 5000 złotych.

13 lutego 2024 roku wieluńscy mundurowi zostali powiadomieni o kradzieży roweru górskiego, do której doszło na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu. Właścicielka pozostawiła jednoślad bez żadnego zabezpieczenia w środku pawilonu handlowego, a sama poszła na zakupy. Po powrocie okazało się, że rower został skradziony. Wartość strat oszacowano na kwotę 800 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Prowadząca czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie policjantka dotarła do nagrania sklepowego monitoringu. Okazało się, że kamery zarejestrowały mężczyznę, który ukradł rower. Po przejrzeniu nagrania mundurowa, dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, szybko wytypowała sprawcę tego wykroczenia. Okazał się nim być 44-letni mieszkaniec Wielunia – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

22 lutego 2024 roku mężczyzna został już przesłuchany. Za popełnione wykroczenie odpowie teraz przed sądem. Jak ustalono skradziony rower został wstawiony do jednego z wieluńskich lombardów, gdzie następnie został sprzedany. Policjant z Wydziału Prewencji ustalił osobę, która weszła w posiadanie jednośladu i odzyskał skradzione mienie, które niebawem powróci do prawowitej właścicielki.

– Zbliża się okres wiosenny, kiedy coraz częściej korzystać będziemy z roweru. Wyjeżdżając po drobne zakupy często pozostawiamy rower bez opieki, zapominając o jego zabezpieczeniu. Dobrze jest pamiętać o kilku zasadach, które mogą uchronić nas przed kradzieżą naszego jednośladu – instruuje asp. sztab. Katarzyna Grela. Te zasady to:

  • Nie pozostawiajmy niezabezpieczonego roweru w miejscach ogólnodostępnych. – wykorzystujmy do tego celu dostępne środki technicznego zabezpieczenia mienia.
  • Jeżeli musimy zostawić rower w piwnicy dopilnujmy, aby drzwi były dobrze zabezpieczone, uczulmy sąsiadów na problem zamykania głównych drzwi prowadzących do piwnicy.
  • Zachowajmy kartę gwarancyjną roweru, a jeśli już jej nie mamy, to sfotografujmy swój rower i spiszmy jego numer fabryczny, nazwę i cechy szczególne. Te dane znacznie ułatwią policjantom odzyskanie roweru w przypadku jego kradzieży.
  • Oznakujmy swój rower.
  • O ile to możliwe, zostawiajmy rower w miejscach objętych monitoringiem. Kamery odstraszają złodziei, a w przypadku kradzieży jest szansa, że policja będzie dysponować zapisem wideo z nagraniem zdarzenia.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx