R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi kontrolowali ciężarówki. Jeden z kierowców jechał na cudzej karcie

R e k l a m a

W niedzielę, 25 lutego, wieluńscy mundurowi w prowadzili działania „Truck & Bus”, w ramach których wzmożonymi kontrolami objęto pojazdy ciężarowe i autobusy. Stróże prawa nałożyli 8 mandatów, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne i ujawnili przypadek jazdy na cudzej karcie kierowcy.

Funkcjonariusze podczas akcji szczególnie bacznie przyjrzeli się kierowcom autobusów i samochodów ciężarowych. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z transportem drogowym, stan techniczny pojazdów oraz liczbę przewożonych osób. Podczas trwającej cały dzień akcji prowadzonej 25 lutego 2024 roku na drogach powiatu wieluńskiego policjanci skontrolowali łącznie 43 pojazdy, w tym 28 samochodów ciężarowych oraz 1 autobus. 8 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, zatrzymano również 4 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas jednej z kontroli drogowych w Wydrzynie wyszło na jaw, że kierujący ciężarówką DAF z naczepą posługiwał się cudzą kartą kierowcy. Za kierownicą ciężarówki siedział 47-letni mieszkaniec powiatu oleskiego, który podczas wykonywania transportu drogowego miał zalogowaną kartę innego kierowcy.

– Mundurowi za jazdę na cudzej karcie zatrzymali już mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem sporządzony zostanie wniosek o ukaranie do sądu – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Ponadto policjanci sporządzili dokumentację z kontroli dotyczącą stwierdzonych naruszeń. Zostanie ona przesłana do Inspekcji Transportu Drogowego celem podjęcia postępowania administracyjnego w stosunku do przedsiębiorstwa realizującego transport, które czekają, podobnie jak nieuczciwego kierowcę, konsekwencje finansowe.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx