R e k l a m a

Województwo Łódzkie zaprasza do udziału w konkursie „Sołtys na plus” 2024

R e k l a m a

Sołectwa w województwie łódzkim zmieniają się i pięknieją każdego dnia – przybywa nowych inwestycji, miejsc do integracji. To w dużej mierze zasługa ich gospodarzy – sołtysów, którzy, jak nikt, potrafią wsłuchiwać się w potrzeby ludzi, swoich sąsiadów. Po raz kolejny samorząd województwa chce docenić oraz nagrodzić ich zaangażowanie organizując konkurs „Sołtys na Plus”.

– Sołtysi to lokalni liderzy, którzy swoją pracą na rzecz mieszkańców wypracowali sobie ich szacunek. Nasz konkurs to forma podziękowania za pełnienie tej odpowiedzialnej i jednocześnie trudnej misji, za współpracę z samorządem Łódzkiego, której efektem są m.in. nowe świetlice, altany czy place zabaw – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa, który po raz kolejny objął patronat nad konkursem.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kandydatów do tytułu „Sołtys na Plus” Województwa Łódzkiego można zgłaszać do 5 marca 2024 r. Mogą to robić przede wszystkim sami mieszkańcy danej wsi, ale również rady sołeckie i parafialne, organizacje pozarządowe (OSP, KGW, stowarzyszenia). Docenić swoich sołtysów mogą też rady gmin, wójtowie i burmistrzowie. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

W zgłoszeniu warto się pochwalić osiągnięciami sołtysa, zrealizowanymi inwestycjami i podjętymi inicjatywami na rzecz sołectwa. Dla wyróżniających się gospodarzy wsi przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody. Wyniki poznamy już 11 marca 2024 r., podczas koncertu o okazji wojewódzkich obchodów Dnia Sołtysa.

Samorząd województwa aktywnie współpracuje z sołtysami w całym regionie, m.in. w zakresie konkursów z dotacjami „Sołectwo na plus”, Infrastruktura sołecka na plus”, a także, najnowszego, uruchomionego w tym roku – „Świetlica sołecka na plus”. – Ta współpraca jest bardzo owocna, bo poznajemy potrzeby mieszkańców i możemy do nich dostosować naszą ofertę wsparcia. W tej kadencji osiągnęliśmy bardzo dużo, bo widząc, jak nasze sołectwa się rozwijają, rekordowo zwiększyliśmy dotacje – dodaje marszałek Schreiber.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx