R e k l a m a

Policyjny pościg za skradzionym bmw. Złodziej zatrzymany na terenie powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

Po policyjnym pościgu na terenie powiatu wieluńskiego zatrzymano 35-latka, który uciekał skradzionym bmw wartym około 250 tysięcy złotych. Wcześniej mężczyzna ukradł inne osobowe bmw, które porzucił na obrzeżach Sieradza. Policjanci odzyskali obydwa skradzione pojazdy, które powróciły do właścicieli.

W sobotę, 24 lutego 2024 roku, po godzinie 3:00 w nocy stróże prawa otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu z posesji na terenie gminy Sieradz. Jak wynikało z zeznań pokrzywdzonej, w nocy obudził ją hałas dochodzący z przedpokoju. Okazało się, że do jej domu wszedł nieznany mężczyzna, który z torebki ukradł kluczyki do zaparkowanego na posesji bmw. Kilka minut później odjechał skradzionym samochodem. Kobieta szybko zaalarmowała policję, wartość strat wyceniła na około 250 tysięcy złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dyżurny natychmiast zaangażował policyjne patrole, aby namierzyć złodzieja. Kilka minut później funkcjonariusze ogniwa patrolowego ustalili, że sprawca może być w okolicach ulicy Armii Krajowej. Kiedy zauważyli skradzione bmw, kierowca zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka z sieradzkiej policji.

Złodziej jechał pasem zieleni, wjeżdżał na krawężniki i ignorował wielokrotnie wydawane przez policjantów sygnały do zatrzymania. Uciekł poza teren Sieradza, po drodze wjeżdżając na polne drogi i tereny leśne. Dyżurny zaangażował do pościgu również policjantów „drogówki” oraz patrol z komisariatu w Osjakowie. Ostatecznie złodziej bmw został zatrzymany na terenie powiatu wieluńskiego. Był to 35-letni mieszkaniec powiatu łaskiego.

– Badanie alkomatem wskazało, że był on trzeźwy. Mężczyzna został przewieziony do komendy i trafił do policyjnej celi. Odzyskane przez policjantów bmw zostało przekazane pokrzywdzonej – informuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka. I dodaje, że śledczy prowadzący sprawę podejrzewali, że zatrzymany 35-latek może mieć związek z inną kradzieżą bmw. Doszło do niej kilka godzin wcześniej na terenie Sieradza.

– Do komendy zgłosił się pokrzywdzony, który powiadomił, że kiedy spał, do jego mieszkania wszedł mężczyzna. Na miejscu spożył produkty żywnościowe, a następnie ukradł mu portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz kluczyki od samochodu. Odjechał zaparkowanym przed posesją bmw. Łączną wartość strat właściciel wycenił na prawie 12 tysięcy złotych – opisuje Kulawiecka.

Trop okazał się słuszny. Przy zatrzymanym 35-latku znaleziono rzeczy pochodzące z wcześniejszej kradzieży. Podczas sprawdzenia terenu na obrzeżach Sieradza funkcjonariusze znaleźli porzucone bmw. Stróże prawa znaleźli w nim portfel z pieniędzmi i dokumentami. Odzyskany samochód został zwrócony właścicielowi.

– Z dalszych ustaleń wynikało, że kiedy 35-latek porzucił skradziony pojazd, poszedł do sąsiedniej miejscowości. Na jednej z posesji zobaczył zaparkowane bmw. Po tym, jak udało mu się ukraść kluczyki od pojazdu, odjechał nim. Następnie wpadł w policyjnym pościgu na ternie powiatu wieluńskiego – informuje Agnieszka Kulawiecka.

35-latek usłyszał dwa prokuratorskie zarzuty. Podejrzany odpowie za włamania, kradzież i ukrywanie dokumentów oraz niezastosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu. Sąd, przychylając się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, zastosował wobec 35-latka 3-miesięczny tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx