R e k l a m a

„Pora na Topora”? Trzecia Droga przedstawiła kandydata na burmistrza Wielunia

R e k l a m a

Pochodzący z Gaszyna Marcin Topór został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat Trzeciej Drogi na burmistrza Wielunia. Topór zasłynął m.in. jako inicjator akcji „Gaszyn challenge”. Ugrupowanie przedstawiło też kandydatów do Rady Miejskiej i Rady Powiatu w Wieluniu.

Podczas konferencji prasowej w centrum Wielunia kandydat Trzeciej Drogi mówił „jestem jednym z was”. – Nie jestem politykiem z gabinetów, nie jestem twarzą z plakatów, która pojawia się tylko przed wyborami. Jestem jednym z was – człowiekiem, który zna Wieluń od podszewki, moje serce bije w rytmie Wielunia – mówił Marcin Topór.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kandydat Trzeciej Drogi zaprezentował swoje najważniejsze postulaty w czterech obszarach: seniorzy i młodzież, aktywność sportowa i infrastruktura, bezpieczeństwo, a także promocja miasta i gminy Wieluń.

– Obserwuję zaniepokojenie brakiem miejsca dla naszych seniorów, brakiem przestrzeni, gdzie mogą się spotykać, dzielić doświadczeniami, czuć opiekę i wsparcie. To się zmieni. Planujemy otworzyć nowe centra dziennego pobytu dla seniorów, aby nikt nie czuł się izolowany – mówił Topór. – Ale nie zapominamy o naszej młodzieży. Zobowiązuję się do stworzenia lepszych warunków dla ich rozwoju, poprzez modyfikację istniejących obiektów i budowę nowych, aby odpowiadały na ich potrzeby i aspiracje.

Kandydat Trzeciej Drogi zapowiedział też działania w kwestii zwiększenia dostępności i różnorodności ofert sportowych. – Rozwiniemy lokalne stowarzyszenia sportowe poprzez utworzenie stałych naborów o środki z budżetu obywatelskiego. Zbudujemy tak potrzebną nową infrastrukturę przyszkolną, promując zdrowy tryb życia i integrację społeczną.

Dalej Marcin Topór mówił: – Poprawimy bezpieczeństwo i komfort życia w naszej gminie. Nowoczesny monitoring w istniejących czarnych punktach oraz usprawnienie infrastruktury drogowej to tylko początek naszych działań. Poprawa transportu publicznego, zwłaszcza dla młodzieży, to priorytet, który umożliwi im lepszy dostęp do edukacji i kultury. Polepszymy dostęp do edukacji i kultury.

Topór chce „budować silną markę Wielunia”. – Współpraca z przedsiębiorcami, organizacja wydarzeń kulturalnych i wsparcie lokalnych talentów uczynią nasze miasto rozpoznawalne i cenione – mówił kandydat na burmistrza. Podczas konferencji prasowej Marcin Topór ogłosił swój pierwszy program całkowicie finansowany ze środków gminnych: Nauka pływania dla przedszkolaków.

– Oświadczam, że od nowego roku szkolnego uruchomimy całkowicie zapłacony przez gminę program nauki pływania, z dowozem dzieci, z posiłkiem regeneracyjnym. Każdy przedszkolak po ukończeniu etapu przedszkolnego będzie umiał pływać – zapowiedział Marcin Topór.

Kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Miejskiej w Wieluniu:

Okręg nr 1

 1. Karol Tomczyk
 2. ⁠Henryka Kowalczyk
 3. ⁠Paweł Olejnik
 4. ⁠Katarzyna Skiba
 5. ⁠Anna Nowak
 6. ⁠Joanna Zielińska-Gnych
 7. ⁠Miłosz Sieradzki
 8. Joanna Nowak
 9. ⁠Rafał Kotala

Okręg nr 2

 1. Bartłomiej Panek
 2. ⁠Marianna Gajek
 3. ⁠Romualda Czyż
 4. Grzegorz Błaszczyk
 5. ⁠Monika Jacaszek
 6. ⁠Waldemar Humel
 7. Henryka Cłapa
 8. ⁠Ania Strochalska
 9. ⁠Arkadiusz Małolepszy

 Okręg nr 3

 1. Marcin Topór
 2. ⁠Monika Olejnik
 3. ⁠Franciszek Dydyna
 4. ⁠Kazimierz Walas
 5. ⁠Jan Janik
 6. ⁠Karolina Polczyk-Kolanek
 7. Małgorzata Dworniak
 8. ⁠Olga Wiśniewska
 9. Magdalena Świstek

Kandydaci Trzeciej Drogi do Rady Powiatu w Wieluniu:

Okręg nr 1

 1. Maciej Bryś
 2. Grażyna Ryczyńska
 3. Mariusz Owczarek
 4. Elżbieta Szaniec
 5. Włodzimierz Kamiński
 6. Anna Jabłonowska-Nawrocka
 7. Krystyna Dirani
 8. Maria Majchrowska-Kozioł
 9. Stanisław Kędzia
 10. ⁠Bartłomiej Bartos

Okręg nr 2

 1. Karol Idasiak
 2. Kamil Piekarski
 3. Piotr Kędzia
 4. Agnieszka Niciejewska
 5. Aneta Sułkowska
 6. Diana Małyska
 7. ⁠Ireneusz Dziuba
 8. Piotr Pawlak

Okręg nr 3

 1. Andrzej Stępień
 2. Alina Błach
 3. ⁠Martyna Walczak
 4. Jarosław Klimas
 5. Sławomir Kaźmierczak
 6. Anna Kowalczyk
 7. ⁠Mieczysław Łuczak
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx