Po dziewięciu latach w fotelu burmistrza Wielunia Paweł Okrasa oficjalnie zapowiedział walkę o trzecią kadencję. Podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię wyborczą chwalił się swoimi dokonaniami, ale i przyznał się do pewnej porażki.
Podczas konferencji prasowej urzędującemu burmistrzowi i kandydatom na radnych ze stowarzyszenia „Łączy nas Wieluń” towarzyszyła… skrzynka jabłek. – Jest tutaj wśród nas skrzynka owoców, polskich jabłek, abyśmy w tym miejscu pokrótce pokazali owoce moich dziewięciu lat funkcjonowania na stanowisku burmistrza w miejskim ratuszu – zaczął Paweł Okrasa.
Wśród swoich dokonań włodarz miasta wymienił słynną już obniżkę podatków od środków transportu, chwalił się też „najniższymi w regionie podatkami od nieruchomości” i „najniższymi dla mieszkańców opłatami za odbiór odpadów”. Okrasa przypomniał m.in., że w roku 2014 dochód gminy z tytułu podatku od środków transportu wyniósł około 2 mln złotych, a w 2023 roku – już 6,3 mln złotych.
W dalszej kolejności burmistrz chwalił się inwestycjami w gminie Wieluń – m.in. budową żłobka, przebudową ulicy Popiełuszki oraz fragmentu Krakowskiego Przedmieścia, a także budową od zera trasy łączącej ulicę Sieradzką z ulicą Warszawską. Ta ostatnia według burmistrza Okrasy ma zostać oddana do użytku „w ciągu maksymalnie dwóch tygodni”.
A czego nie udało się zrobić? – Nie udało nam się zbudować w tej kadencji dużej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wieluniu. Za to chciałem przeprosić wszystkich uczniów tej szkoły, rodziców, a także kadrę pedagogiczną. To powoduje, że we mnie zrodziła się jeszcze większa motywacja i mobilizacja, żeby mimo tych trudności i przeciwności wybudować tę jakże potrzebną halę – mówił Okrasa.
Urzędujący wciąż włodarz miasta zdefiniował też największe wyzwania na nadchodzące lata. To według niego niż demograficzny i odpływ mieszkańców do większych ośrodków, czemu chce przeciwdziałać, budując blok z „tanimi mieszkaniami pod wynajem”. Kolejnym z wyzwań jest według Okrasy potrzeba budowy nowego, kompaktowego basenu.
W tych wyborach stowarzyszenie „Łączy nas Wieluń” wystawiło nie tylko kandydata na burmistrza i radnych do Rady Miejskiej w Wieluniu, ale także – po raz pierwszy – kandydatów na radnych do Rady Powiatu w Wieluniu. Jak mówił Okrasa, chodzi m.in. o to, aby polepszyć współpracę pomiędzy powiatem wieluńskim, a samym Wieluniem.
Kandydaci stowarzyszenia „Łączy nas Wieluń” do Rady Miejskiej w Wieluniu:
Okręg nr 1
- Paweł Okrasa
- Paweł Walczybok
- Jolanta Dudek
- Krzysztof Poznerowicz
- Bogna Kanicka-Parnowska
- Zbigniew Kucharczyk
- Agnieszka Mysakowska
- Adam Ciupa
- Katarzyna Cywińska
Okręg nr 2
- Joanna Skotnicka-Fiuk
- Grzegorz Żabicki
- Roman Szkop
- Krzysztof Matyjas
- Przemysław Kołodziejczyk
- Paulina Wysoczańska
- Małgorzata Grabowska-Stefanowska
- Włodzimierz Nawrocki
- Danuta Terczyńska
Okręg nr 3
- Bronisław Mituła
- Andrzej Gęsiak
- Andrzej Kos
- Zdzisław Bator
- Ania Wrzesińska
- Iza Kamińska
- Karolina Modrzejewska
- Tomasz Muszyński
- Dorota Wróblewska
Kandydaci stowarzyszenia „Łączy nas Wieluń” do Rady Powiatu w Wieluniu:
Okręg nr 1
- Jarosław Rozmarynowski
- Elżbieta Kalińska
- Honorata Freus-Grzelak
- Marlena Nowak
- Honorata Majchrowska
- Andrzej Dąbrowski
- Leszek Pawelec
- Ewa Panek
- Rafał Kozłowski
- Radosław Urbaniak
Okręg nr 2
- Jolanta Wojciechowska
- Damian Orłowski
- Tomasz Szczepański
- Anna Nowińska
- Krzysztof Sola
- Agnieszka Słowik
- Zbigniew Gizler
- Olga Stelmach
Okręg nr 3
- Henryka Dubecka
- Jolanta Mitka
- Robert Graczyk
- Seweryn Stefanowski
- Karolina Białek
- Kacper Wróbel
- Bogdan Sobczyk
a Pan Stefanowski będzie wywoził wieluńskie ścieki na pobliskie pola i lasy?