R e k l a m a

Do wieluńskich policjantów zgłaszają się osoby oszukane metodą „na BLIK”

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci ostrzegają o pojawiających się w dalszym ciągu oszustwach metodą „na BLIK”. Tylko w ostatnich dniach stróże prawa przyjęli kilka zgłoszeń w tej sprawie. Warto zachować ostrożność.

W ostatnich dniach wieluńscy mundurowi przyjęli kilka zgłoszeń o dokonaniu oszustw metodą „na BLIK”. Schemat działania sprawców jest bardzo podobny.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mieszkańcy przeważnie informują o tym, że nieznany sprawca włamał się do konta na portalu społecznościowym, a następnie skontaktował się ze znajomym lub znajomymi przez komunikator i poprosił o szybką pożyczkę pieniędzy. Pożyczka następnie przekazana zostaje za pomocą kodu BLIK i w ten sposób dochodzi utraty pieniędzy przez zgłaszających – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Warto pamiętać, że w przeciwieństwie do płatności tradycyjnym przelewem, transakcji dokonanych za pomocą kodu BLIK nie można cofnąć. Oszust wpisuje bowiem niezwłocznie podany kod BLIK w bankomacie i wypłaca z niego pieniądze.

Co zrobić, aby nie paść ofiarą oszusta?

  • Stosować dwuskładnikowe uwierzytelnienie kont w mediach społecznościowych, bo wtedy o wiele trudniej je przejąć (zalogowanie się wymaga potwierdzenia poprzez SMS).
  • Bezwzględnie potwierdzać tożsamość „znajomych”, którzy piszą do nas przez komunikatory internetowe — najlepiej dzwoniąc bezpośrednio do takiej osoby.
  • Sprawdzać dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej. Oszust nie wypłaci pieniędzy z wykorzystaniem kodu, dopóki nie potwierdzimy transakcji w naszym telefonie.
  • Zawsze chronić swój telefon, a szczególnie PIN do aplikacji mobilnej banku.

– Apelujemy, aby zawsze zachować czujność i bardzo ostrożnie podchodzić do wiadomości zawierających prośbę o pożyczenie pieniędzy – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx