R e k l a m a

Jednostki OSP dostały wsparcie na modernizację strażnic. Do kogo popłyną środki?

R e k l a m a

Do 70 tysięcy złotych na remont i modernizacje swoich strażnic otrzymało 51 jednostek OSP z województwa łódzkiego. Właśnie rozstrzygnięto konkurs „Poprawa funkcjonalności strażnic OSP woj. łódzkiego”.

Symboliczne czeki dla strażaków ochotników z województwa łódzkiego wręczał w środę, 6 marca 2024 roku, marszałek Grzegorz Schreiber. – Wiemy, że te pieniądze trafiają w dobre ręce. Chcemy, żebyście dysponowali jak najlepszym sprzętem, chcemy, żebyście mieli piękne strażnice, bo wiemy, że dbając o was, troszczymy się również o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Łódzkiego – mówił Schreiber.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Tegoroczny konkurs na modernizację strażnic jest rekordowy, bo do podziału było dwa razy więcej środków niż przed rokiem, aż 3 mln zł. Jednostki mogły starać się o maksymalnie 70 tys. zł, które przeznaczą na remonty swoich siedzib.

– Dostaliśmy dofinansowanie na remont powierzchni garażowej naszej strażnicy – mówi Sławomir Becherka, prezes OSP Mąkolice. – To już kolejny konkurs, w którym bierzemy udział. Udało nam się pozyskać pieniądze na remont, na doposażenie strażnicy w sprzęt, umundurowanie, ale też na stroje i wyposażenie dla młodzieżowej drużyny pożarniczej. Jeszcze kilka lat temu spędzało mi sen w powiek, jak w ogóle prowadzić drużynę młodzieżową, ponieważ mieliśmy chętnych, ale oni po pierwsze nie mieli na czym trenować, a po drugie nie mieliśmy ich w co ubrać. Dziś mamy pełen komfort.

W tym roku samorząd województwa łódzkiego przygotował dla strażaków 8 mln w ramach czterech różnych konkursów: na doposażenie OSP (zakup sprzętu), na modernizację strażnic, na wsparcie działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz na umundurowanie wyjściowe.

W naszym regionie wsparcie na modernizację strażnic otrzymały jednostki:

  • OSP w Strobinie – powiat wieluński – 70 tys. zł
  • OSP w Krzeczowie – powiat wieluński – 17 tys. zł
  • OSP w Gajęcicach – powiat pajęczański – 70 tys. zł
  • OSP w Marzęcicach – powiat pajęczański – 70 tys. zł
  • OSP w Osieku – powiat wieruszowski – 70 tys. zł
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx