R e k l a m a

Wieluń: Kompletnie pijana matka opiekowała się 4-miesięcznym dzieckiem

R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi zatrzymali kompletnie pijaną 34-latkę, która opiekowała się 4-miesięcznym synem. Służby zaalarmował przechodzień, który zauważył na ulicy idącą chwiejnym krokiem kobietę z wózkiem.

Zgłoszenie o tym, że na ulicy 3 Maja w Wieluniu kobieta idąca chwiejnym krokiem prowadziła wózek dziecięcy, wpłynęło do stróżów prawa 7 marca 2024 roku. O zdarzeniu zaalarmował służby zaniepokojony przechodzień.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na miejscu mundurowi zastali kobietę z wózkiem dziecięcym, która miała problem z utrzymaniem się na nogach. W wózku znajdował się 4-miesięczny chłopiec. Od kobiety wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. 34-latka była kompletnie pijana, nie była w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje asp. Katarzyna Stefaniak z wieluńskiej policji.

O zdarzeniu został poinformowany sąd rodzinny i nieletnich oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia, aby ocenić stan zdrowia maluszka. Na szczęście dziecku nic się nie stało. W uzgodnieniu z sędzią rodzinnym dziecko zostało przekazane pod opiekę babci za pośrednictwem koordynatora z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Z kolei 34-latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie.

– Po wytrzeźwieniu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – przekazuje asp. Katarzyna Stefaniak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx