R e k l a m a

Groźny pożar w Kraszkowicach, jedna osoba poszkodowana. Ogień gasiło 6 zastępów straży

R e k l a m a

Sześć zastępów strażaków walczyło z pożarem budynku mieszkalnego, do którego doszło w nocy z 17 na 18 marca 2024 roku w Kraszkowicach (gmina Wierzchlas). Jedna osoba odniosła obrażenia, a straty materialne oszacowano na 150 tys. złotych.

Informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Kraszkowicach wpłynęła do służb 18 marca o godzinie 3:37 w nocy. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej w tym trzy z JRG Wieluń, dwa z OSP Wierzchlas i jeden z OSP Kraszkowice.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Po przybyciu na miejsce zastano pożar poddasza budynku. Mieszkańcy opuścili swój dom przed przybyciem straży, jednak jedna osoba doznała oparzeń pierwszego stopnia pleców. Po zaopatrzeniu oparzeń przy użyciu opatrunków hydrożelowych przez naszych strażaków została ona przekazana zespołowi pogotowia ratunkowego – informuje KP PSP w Wieluniu.

Jednocześnie prowadzono działania gaśnicze. Po wprowadzeniu na poddasze budynku ratowników z prądami wody pożar został zlokalizowany i ugaszony w ciągu około 30 minut. Jak informują strażacy, następnie podjęto dogaszanie i prace rozbiórkowe. Łącznie w działaniach zużyto około 2 tys. litrów wody, a akcja ratownicza trwała prawie 4 i pół godziny.

– Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Straty wstępnie ustalono na 150 tys. zł. Częściowemu spaleniu uległo poddasze budynku mieszkalnego. Uszkodzoną część pokrycia dachu strażacy zabezpieczyli plandeką dostarczoną przez właściciela – informuje KP PSP w Wieluniu. O zdarzeniu został poinformowany Urząd Gminy Wierzchlas, celem udzielenia ewentualnego wsparcia pogorzelcom w ramach gminnego centrum zarządzania kryzysowego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx