R e k l a m a

W gminie Wieluń powstanie centrum logistyczne? Ratusz zapowiada sprzedaż gruntów

R e k l a m a

Grunty inwestycyjne położone przy północnej obwodnicy Wielunia w rejonie węzła Jodłowiec zostaną wystawione na sprzedaż. Z ofertą zakupu terenu wystąpiła sieć handlowa Dino – informuje burmistrz Paweł Okrasa.

Jak podaje ratusz, planowany dochód ze sprzedaży gruntów to 6 milionów złotych. Nowy inwestor w gminie Wieluń w perspektywie kolejnych lat ma zapewnić m.in. wyższe wpływy do budżetu gminy z tytułu podatku od nieruchomości oraz 400 nowych miejsc pracy dla mieszkańców. Dodatkowym plusem ma być możliwość współpracy lokalnych firm z dużą polską siecią handlową.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Środki w kwocie 6 milionów złotych, które magistrat zamierza pozyskać ze sprzedaży gruntów, miałyby zostać przeznaczone m.in. na dwie duże inwestycje infrastrukturalne: budowę ronda u zbiegu ulic Kochelskiego, Krakowskie Przedmieście, Warszawskiej i Głowackiego, a także na budowę ulic Wschodniej, Lelewela, Barwnej, Chłopickiego i Sowińskiego na osiedlu „Bojarówka”.

– Środki przeznaczymy również na dofinansowanie zakupu samochodu dla Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, zakup skokochronu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu oraz dotację na zakup aparatu ultrasonograficznego dla SP ZOZ w Wieluniu – informuje Urząd Miejski w Wieluniu.

– Dzisiaj podjęto uchwałę o wyrażeniu zgody na sprzedaż terenów inwestycyjnych w miejscowości Sieniec/Jodłowiec (przy węźle). Na tych obszarach planowane jest utworzenie centrum logistyczno-dystrybucyjnego największej polskiej sieci spożywczej Dino. Pracę znajdzie tutaj ponad 400 osób. Niskie stawki podatkowe oraz elastyczna polityka przestrzenna czynią naszą gminę atrakcyjnym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej – napisał w mediach społecznościowych burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa.

Warto pamiętać, że – jak informuje ratusz – grunty dopiero zostaną wystawione na sprzedaż. Z tej informacji wynika, że umowa nabycia gruntów pomiędzy miastem a inwestorem nie została póki co podpisana.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
2 miesięcy temu

Zawsze są dwie strony medalu. U nas w Wiszni Małej ma też powstać takie centrum logistyczne i opinie na ten temat są bardzo zróżnicowane.

Wln
3 miesięcy temu

Już dawno temu tego typu inwestycje powinny być w mieście. Lepiej później niż wcale.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx