R e k l a m a

Przedszkolaki robiły wielkanocne palmy wspólnie z zespołem „Czeremcha”

R e k l a m a

21 marca 2024 r. zespół śpiewaczy „Czeremcha” z Rudy po raz kolejny gościł w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Wieluniu na warsztatach wielkanocnych.

Tematem spotkania były świąteczne zwyczaje oraz tradycje ludowe. Dzieci poznały historie związane z Niedzielą Palmową i palmami wielkanocnymi, dowiedziały się również jak dawniej ozdabiano i barwiono jaja, wykorzystując do tego naturalnie barwiące składniki – cebulę, młody owies, bławatek, czerwoną kapustę czy jagody.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Milusińscy z wielką uwagą wysłuchali wiersza autorstwa Wandy Chotomskiej pt. „Oberek”, pochodzącego z pięknie ilustrowanego tomiku „Tańce Polskie”. Utwór opowiada o jednym z najbardziej ulubionych przez najmłodszych zwyczaju wielkanocnym, czyli „śmigusie-dyngusie”.

Po występie artystycznym „Czeremchy”, wszyscy wspólnie przystąpili do robienia wielkanocnych palm. Bazie, kwiaty z krepiny, kolorowe wstążeczki, zielony bukszpan i inne zioła – to wszystko w połączeniu z dziecięcym entuzjazmem i kreatywnością sprawiło, że już po chwili każdy trzymał w ręku przepiękny, świąteczny bukiet. Zajęcia upłynęły w miłej, międzypokoleniowej atmosferze.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx