R e k l a m a

Wieluńska policja zapowiada wzmożone działania w okresie Świąt Wielkanocnych

R e k l a m a

Okres Świąt Wielkanocnych to czas wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze pełniący służbę od 29 marca do 1 kwietnia będą prowadzić wzmożone działania – zapowiada Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu.

W okresie świątecznym na drogach powiatu wieluńskiego nad bezpieczeństwem podróżujących pojazdami oraz pieszych czuwają stróże prawa z wieluńskiej komendy. Policyjne działania rozpoczęły się 29 marca 2024 r. i potrwają do 1 kwietnia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Funkcjonariusze będą w tym czasie pomagać w bezpiecznym dotarciu do celu, jak również będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Wraz z rozpoczęciem działań podczas wzmożonych kontroli mundurowi sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, a także przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Wieluńscy mundurowi uświadamiają też kierowców, jak istotnym zagrożeniem na drodze jest nietrzeźwy kierujący. Dla wzmocnienia przekazu wręczają kierowcom zawieszki zapachowe z wymownymi hasłami „Piłeś – nie jedź – nie zabijaj!”, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Wieluń.

Prowadzone działania są dodatkowo wpierane policyjną akcją informacyjno-edukacyjną „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi kierującym pojazdami na konieczność obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązek zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych i ustępowanie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

– Apelujemy do kierujących pojazdami o rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie – wskazuje Katarzyna Grela. – Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby dbali o swoje bezpieczeństwo i przechodząc przez jezdnię nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.

– Pamiętajmy! Bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych. Zróbmy wszystko, aby te świąteczne dni minęły nam w spokojnej atmosferze – podsumowuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
qwertyuiop[]\
3 miesięcy temu

ciepłownicza i błońska

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx