R e k l a m a

Siedem kolizji i kilku nietrzeźwych kierujących. Wieluńscy policjanci podsumowują Wielkanoc

R e k l a m a

Siedem kolizji drogowych, jeden nietrzeźwy kierowca i trzech rowerzystów pod wpływem alkoholu – to bilans Świąt Wielkanocnych na drogach powiatu wieluńskiego.

Okres Świąt Wielkanocnych był czasem wzmożonej pracy policjantów z wieluńskiej komendy. Świąteczny czas na drogach powiatu wieluńskiego minął bezpiecznie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano natomiast 7 kolizji drogowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas długiego weekendu funkcjonariusze z wieluńskiej „drogówki” prowadzili wzmożone kontrole na drogach naszego powiatu, zwracając uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości, ale przede wszystkim skupiali się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie każdej z grup uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

W okresie świątecznym na drogach Wielunia i powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 7 kolizji drogowych. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości 147 kierujących pojazdami. Niestety pomimo licznych apeli, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę, będąc pod wypływem alkoholu.

– Policjanci w okresie świątecznym wyeliminowali z ruchu jednego nietrzeźwego kierowcę oraz trzech rowerzystów pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce funkcjonariuszy 1 kwietnia 2024 roku w Wieluniu na ulicy Reformackiej. Badanie alkomatem wykazało u 48-latka kierującego volkswagenem prawie jeden promil alkoholu w organizmie – przekazuje Katarzyna Grela.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwo przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wśród zatrzymanych kierujących pod wpływem alkoholu znaczną część stanowili rowerzyści. Trójka niepodpowiedzianych cyklistów została skontrolowana przez mundurowych 1 kwietnia br. Niechlubny rekordzista miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Każdy pijany rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.

Podczas wielkanocnych działań wieluńscy mundurowi nałożyli na kierowców 39 mandatów karnych, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości. Policjanci zatrzymali też 9 dowodów rejestracyjnych, z czego 6 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu, a pozostałe za brak badań technicznych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx