R e k l a m a

„Posiłek w szkole i w domu” w gminie Wieluń. Program obejmie około 600 osób

R e k l a m a

600 tys. złotych będzie kosztował w 2024 roku program „Posiłek w szkole i w domu” w gminie Wieluń. Magistrat podpisał umowę, dzięki której ponad 350 tys. złotych z tej kwoty będzie stanowiła dotacja z budżetu państwa.

Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” jest realizowany w gminie Wieluń już od kilku lat. Celem programu jest zapewnienie posiłku dzieciom, uczniom i młodzieży oraz objęcie pomocą osób dorosłych, zwłaszcza osób starszych, chorych lub niepełnosprawnych i samotnych. Chodzi m.in. o zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym możliwości zjedzenia gorącego posiłku, przygotowanego w stołówce szkolnej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pomoc w ramach programu może być przyznana w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych.

Szacowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieluniu liczba osób, które zostaną objęte zadaniem realizowanym w ramach programu w 2024 r. wynosi 600 osób, w tym liczba dzieci i młodzieży: 205. Kryterium dochodowe uprawniające do przyznania pomocy w ramach programu wynosi dla osoby samotnie gospodarującej – do 1552 zł netto, a dla osoby w rodzinie – do 1200 zł netto na 1 osobę w rodzinie.

Na realizację programu w 2024 roku zaplanowano kwotę 600.000 zł. Gmina Wieluń otrzymała dotację w kwocie 350.833 zł, pozostała kwota to wkład własny gminy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx