R e k l a m a

Wielkie wydarzenie kościelne w Wieluniu. Rozpoczęto peregrynację ikony [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

W Wieluniu uroczyście zainaugurowano dziś (6 kwietnia 2024 roku) peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na terenie archidiecezji częstochowskiej. W wydarzeniu uczestniczyli wierni i duchowni z różnych stron Polski.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 od przygotowania modlitewnego na placu Legionów. Pół godziny później uroczyście powitano ikonę Nawiedzenia NMP przy Bramie Kaliskiej, po czym goście i przedstawiciele duchowieństwa przeszli w procesji na miejsce liturgii. O godz. 11:00 rozpoczęła się msza święta na pl. Legionów, koncelebrowana przez arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, metropolitę poznańskiego w asyście arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. W nabożeństwie wzięli udział m.in. polscy biskupi oraz przedstawiciele parlamentarzystów i samorządowców.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Trwająca obecnie peregrynacja ikony Nawiedzenia NMP jest drugą w jej historii i trwa od 1985 roku. Od tego czasu obraz „wędruje” po wszystkich archidiecezjach Polski. W 2025 roku, na 100-lecie archidiecezji częstochowskiej, planowane jest jego ponowne przywitanie w Częstochowie.

Podczas trwania krótkiej procesji na miejsce liturgii prowadziliśmy transmisję na żywo z miejsca wydarzenia na naszej stronie na Facebooku. Zapis transmisji możecie obejrzeć poniżej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx