R e k l a m a

Wieluń: Młody mężczyzna uszkodził wiatę przystankową. Wybił szybę i wygiął elementy

R e k l a m a

Wieluńscy stróże prawa zatrzymali 29-latka, który zniszczył jedną z wiat przystankowych na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia, za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat pozbawieni wolności.

Informacja o uszkodzeniu wiaty przystankowej przy ulicy Traugutta w Wieluniu wpłynęła do stróżów prawa w sobotę, 6 kwietnia 2024 roku. Do zdarzenia miało dojść kilkanaście minut przed zgłoszeniem tego faktu mundurowym. Na miejsce skierowano policjantów prewencji, którzy potwierdzili, że wiata została uszkodzona – wybito w niej szybę oraz wygięto metalowe elementy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mundurowi szybko ustalili rysopis widzianego w pobliżu przystanku mężczyzny i natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Podczas sprawdzania przyległego terenu, na osiedlu Bugaj, dostrzegli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Był nim 29-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Okazało się, że to on jest odpowiedzialny za zniszczenie wiaty przystanku autobusowego – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Straty spowodowane przez młodego mężczyznę oszacowano na 1000 złotych. 29-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Został umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, przy czym jego zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx