R e k l a m a

Okrasa i Urbańska-Golec komentują pierwszą turę wyborów. Jest mowa o „żółtej kartce”

R e k l a m a

Za nami pierwsza tura wyborów burmistrza Wielunia. Emocje już opadły, by niebawem znowu wzrosnąć przy okazji dogrywki. Kandydaci, którzy powalczą ze sobą o fotel burmistrza – Paweł Okrasa i Elżbieta Urbańska-Golec – udzielili już pierwszych komentarzy.

Przypomnijmy – urzędujący burmistrz uzyskał 3.724 głosy (28,79%), a jego rywalka – 3.235 głosów (25,01%). Oznacza to, że oboje będą rywalizować o fotel burmistrza Wielunia w drugiej turze wyborów, 21 kwietnia 2024 roku. Co mieli do powiedzenia kandydaci po ogłoszeniu wyników pierwszej tury?

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pierwsza widoczna refleksja to czerwona kartka, jaką wyborcy pokazali obecnym radnym. W nowej radzie pojawi się aż 16 nowych radnych. Okazało się, że mieszkańcy nie chcą oglądać kłótni, konfliktów i ciągłych ataków. Myślę, że wyniki te powinny nam wszystkim dać do myślenia, aby odłożyć na bok swoje ambicje i wznieść się ponad podziałami, by wspólnie działać dla dobra mieszkańców – stwierdził Paweł Okrasa. Dodał jednocześnie, że stowarzyszenie Łączy Nas Wieluń będzie miało 5 radnych i tym samym zachowało stan osobowy z obecnej kadencji.

– Druga refleksja to żółta kartka, którą mieszkańcy pokazali mojej osobie. Mimo, iż zdobyłem najwięcej głosów spośród wszystkich kandydatów, to wynik jest dla mnie niezadowalający – wskazuje Okrasa. – Myślę, z perspektywy tych kilku dni, że wpływ na to miało nadmierne skoncentrowanie się na tym, co zostało zrobione w ostatnich 9 latach, a za mało czasu poświęciłem przedstawieniu wizji na przyszłość. I teraz przez te kilkanaście dni, które zostały do II tury skupimy się na wyeksponowaniu priorytetowych zamierzeń, które będą realizowane w następnej kadencji.

Okrasa zapowiada: – Pokażemy m.in. w jaki konkretny sposób sfinansujemy budowę basenu. Wrócimy do koncepcji budowy tanich mieszkań pod wynajem. Będziemy kontynuować poprawę infrastruktury drogowej z naciskiem na ronda, dokończymy budowę kanalizacji w całej gminie. Dokończymy procesy budowy hal sportowych i pozostałej infrastruktury sportowej. Chcemy także wykorzystać zmianę władzy w Sejmiku Województwa Łódzkiego i pozyskać środki z KPO i nowej perspektywy unijnej.

Na koniec Okrasa pogratulował konkurentom uzyskania dobrego wyniku wyborczego. – Zwłaszcza, że dla każdego z nich była to pierwsza próba startu na fotel burmistrza. Słowa uznania kieruję pod adresem pani Elżbiety Urbańskiej-Golec, która uzyskała drugi wynik i z którą zmierzę się w II turze. Niniejszym zapraszam panią do odbycia debaty o najważniejszych sprawach dotyczących naszego miasta i gminy – podkreślał urzędujący burmistrz.

Krótkiego komentarza udzieliła też kontrkandydatka urzędującego burmistrza, Elżbieta Urbańska Golec: – Drodzy Państwo… Półmetek za mną. Serdecznie dziękuję za każdy oddany głos na mnie i na cały KWW Obywatelski Wieluń. Jako nowa formacja nie mieliśmy łatwo, tym bardziej, że mierzyliśmy się z kandydatami bardzo doświadczonymi w kampaniach wyborczych. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim moim kontrkandydatom za „kampanijny bieg” – podkreśla Urbańska Golec.

– Gratuluję Pawłowi Okrasie, z którym powalczę o głosy mieszkańców miasta i gminy Wieluń w II turze, licząc, że będzie to merytoryczny i spokojny bieg do mety. Dziękuję z całego serca moim koleżankom i kolegom z OW oraz wszystkim, którzy nas wspierali i pomagali w kampanii – dodała kandydatka na burmistrza.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx