R e k l a m a

Wybory samorządowe 2024. 16 nowych twarzy w Radzie Miejskiej w Wieluniu

R e k l a m a

Mieszkańcy gminy Wieluń zdecydowali w wyborach o mocnym przewietrzeniu składu rady miejskiej. Spośród 21 radnych, którzy uzyskali mandat, tylko pięcioro zasiadało w radzie podczas kończącej się właśnie kadencji.

Największym poparciem w wyborach do Rady Miejskiej w Wieluniu cieszyło się Prawo i Sprawiedliwość (20,91% głosów, 5 mandatów). Na kolejnych miejscach znalazły się ugrupowania: Łączy nas Wieluń (17,39% głosów, 5 mandatów), Przyjazna Gmina (16,02% głosów, 3 mandaty), Obywatelski Wieluń (12,59% głosów, 3 mandaty), Trzecia Droga (11,83% głosów, 2 mandaty), Koalicja Wieluńska (11,76% głosów, 2 mandaty) i Wspólnota Ziemi Wieluńskiej (9,49% głosów, 1 mandat).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

A jak przedstawiają się personalia? W gronie radnych przyszłej kadencji nie znajdziemy m.in. Piotra Radowskiego, wieloletniego samorządowca i przewodniczącego rady. Nie znajdziemy też np. Anny Dziuby-Marzec, która zasłynęła skrupulatnością, z jaką przyglądała się poczynaniom ratusza kierowanego przez Pawła Okrasę. Zgodnie z wynikiem wyborów do rady miejskiej nowej kadencji dostali się:

  • Z list Prawa i Sprawiedliwości: Tomasz Akulicz, Rafał Dudziński, Justyna Godszling-Graczyk, Katarzyna Hurylska, Jacek Kazimierczak.
  • Z list Łączy nas Wieluń: Andrzej Gęsiak, Bogna Kanicka-Parnowska, Bronisław Mituła, Paweł Okrasa, Joanna Skotnicka-Fiuk.
  • Z list Przyjaznej Gminy: Ryszard Budzyna, Robert Kaja, Radosław Wojtuniak.
  • Z list Obywatelskiego Wielunia: Krzysztof Gagatek, Zbigniew Rybczyński, Jarosław Stępień.
  • Z list Trzeciej Drogi: Bartłomiej Panek, Marcin Topór.
  • Z list Koalicji Wieluńskiej: Wojciech Krzemiński, Tomasz Kulicki.
  • Z list Wspólnoty Ziemi Wieluńskiej: Ryszard Radziwołek.

Warto dodać, że skład rady miejskiej może się jeszcze zmienić po wyborach na burmistrza. Wśród osób, które dostały mandat radnego jest chociażby Paweł Okrasa, który ubiega się o reelekcję na stanowisku włodarza miasta. Co oczywiste, Okrasa w przypadku wygrania wyborów w drugiej turze nie mógłby sprawować jednocześnie funkcji burmistrza i radnego, jego miejsce zająłby więc kolejny kandydat ugrupowania Łączy nas Wieluń – w tym przypadku Paweł Walczybok. Podobna sytuacja związana z „podmianą” na kolejnego kandydata na liście miałaby miejsce, gdyby ktoś z radnych został przyjęty na inne stanowisko w magistracie.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx