R e k l a m a

Mieszkaniec gminy Skomlin aresztowany. Posiadał znaczne ilości środków psychotropowych

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 48 i 37 lat związanych z narkotykowym procederem. Starszy z nich był też poszukiwany w innej sprawie – miał do odbycia zaległą karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 48-latka mundurowi zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

Wieluńscy kryminalni monitorując środowisko przestępcze uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Skomlin może posiadać środki odurzające. Typowany mężczyzna był też poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu w związku z zaległą karą pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. 8 kwietnia 2024 roku stróże prawa zastali typowanego 48-latka w jego miejscu zamieszkania, gdzie był wraz ze swoim 37-letnim znajomym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Obaj mężczyźni zachowywali się nerwowo. Policjanci podczas rozmowy z nimi zwrócili uwagę na opakowanie po papierosach, w którym w woreczku foliowym był biały proszek. Mundurowi nabrali podejrzeń, że 48-latek może posiadać zabronione prawem środki – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Podejrzenia stróżów prawa potwierdziły się. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz samochodu należącego do 48-latka mundurowi zabezpieczyli zapakowany w różne pojemniki plastikowe biały proszek o łącznej wadze ponad 160 gramów. Niewielkie ilości białego proszku zostały również zabezpieczone w aucie 37-laka.

– Wstępne badania narkotesterami potwierdziły, że były to substancje należące do grupy metamfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Kolejno zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie 48-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz ich udzielenia swojemu znajomemu. Z kolei jego 37-letni kolega odpowie za posiadanie zabronionych prawem substancji – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 48-latka na trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx