R e k l a m a

„Bezpieczny Motocykl” w powiecie wieluńskim. Mundurowi kontrolowali jednoślady

R e k l a m a

Sezon motocyklowy już się rozpoczął. Stróże prawa w miniony weekend prowadzili na terenie całego garnizonu łódzkiego działania pod hasłem „Bezpieczny Motocykl”. Ich celem było przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach związanymi z nieprawidłowymi zachowaniami kierowców jednośladów.

– Podczas prowadzonej akcji, działania mundurowych skierowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa motocyklistów na drogach poprzez reagowanie na popełniane przez nich wykroczenia i uświadamianie o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na nadmierną prędkość, która jest najczęstszą przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas działań na drogach powiatu wieluńskiego mundurowi skontrolowali łącznie 102 pojazdy, w tym 35 motocykli i 2 motorowery. Funkcjonariusze nałożyli na kierujących łącznie 37 mandatów karnych, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, w tym jeden mandat karny został nałożony na motocyklistę. Dwóch kierujących motocyklami nie posiadało uprawnień do kierowania, w związku z czym za popełnione wykroczenia odpowiedzą teraz przed sądem.

Podczas działań funkcjonariusze wyeliminowali też z ruchu nietrzeźwego motorowerzystę. 43-latek został zatrzymany do kontroli drogowej 13 kwietnia br. w miejscowości Czarnożyły.

– Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że wobec mężczyzny orzeczony został sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wkrótce 43-latek odpowie za kierowanie w stanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Stróże prawa apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx