R e k l a m a

Koalicja PiS i PSL w powiecie wieluńskim. Maciej Bryś ma zostać starostą [FILM]

R e k l a m a

Ośmioro radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz pięcioro radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego stworzy koalicję, która ma rządzić w powiecie wieluńskim w nadchodzącej kadencji. Znamy już nazwiska starosty, wicestarosty oraz przewodniczącego rady.

Nowa koalicja będzie mieć trzynaście mandatów w 19-osobowej Radzie Powiatu w Wieluniu. Informację o nawiązaniu współpracy przekazali podczas briefingu prasowego Andrzej Stępień (PSL) oraz Krzysztof Dziuba (PiS).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak ogłosił Andrzej Stępień, kandydatem koalicji na starostę wieluńskiego będzie Maciej Bryś (PSL), a kandydatem na wicestarostę będzie pełniący tę funkcję również w mijającej kadencji Krzysztof Dziuba (PiS). Członkami zarządu powiatu z ramienia PSL mają być Piotr Kędzia, a z ramienia PiS Łukasz Dybka i Jakub Jurdziński.

– Myślę, że element młodości, który niosą ci kandydaci sprawi, że powiat wieluński będzie jeszcze lepiej się rozwijał, o czym ja osobiście jestem przekonany jako nestor działalności w samorządzie powiatowym pod względem stażu – mówił Andrzej Stępień. Zaznaczył też, że chciałby za pięć lat móc powiedzieć, że to była dobra kadencja dla powiatu wieluńskiego.

– Może to być dla niektórych zdziwienie, że taka koalicja – zaczął z kolei Krzysztof Dziuba z Prawa i Sprawiedliwości. – Ale chcemy pokazać, że tak naprawdę „na dole”, w samorządzie, liczą się ludzie. Zebrała się tutaj grupa ludzi, którzy mają w sercu powiat wieluński, którzy chcą współpracować. Mimo, że pewnie często na sesjach Rady Powiatu spieraliśmy się z panem Andrzejem dosyć ostro, to jesteśmy w stanie schować do kieszeni nasze wcześniejsze spory i dla dobra mieszkańców powiatu wieluńskiego budować zgodę – podkreślał Dziuba.

Warto dodać, że kandydatem koalicji na przewodniczącego Rady Powiatu w Wieluniu będzie Andrzej Stępień.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Paolo
29 dni temu

Czyli teraz:
***** ***
i Konfederację
i PSL

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx