R e k l a m a

Uczniowie z Wielunia „w gościnie u Marii Konopnickiej”. Znaleźli się wśród laureatów

R e k l a m a

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu znaleźli się wśród laureatów Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „W gościnie u Marii Konopnickiej”, który zorganizowano w Warcie (powiat sieradzki).

17 kwietnia 2024 roku w Warckim Centrum Kultury odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „W gościnie u Marii Konopnickiej”, który już po raz czwarty został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Warcie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Inicjatywa była skierowana do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub umiarkowanym. Celami konkursu były: rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa, popularyzowanie twórczości Marii Konopnickiej, kształtowanie języka, wyobraźni i wrażliwości, promowanie talentów recytatorskich i lektorskich oraz popularyzacja literatury pięknej.

Do udziału w zmaganiach przystąpiło aż 54 uczestników z 13 szkół. Swoje umiejętności prezentowali w następujących kategoriach:

  • I kategoria – recytacja wiersza lub fragmentu prozy wybranego autora;
  • II kategoria – piękne czytanie wiersza lub fragmentu prozy;
  • III kategoria – inscenizacja wiersza.

Uczniowskich interpretacji utworów m.in. Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow wysłuchało jury w osobach: Małgorzata Jurkowska, Paulina Banaś oraz Wiktor Baranowski. Następnie wyłoniono zwycięzców.

Wśród laureatów nie zabrakło uczniów w Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. W kategorii recytacja III miejsce w grupie starszej zajęła Aleksandra Rasztar ze Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, a I miejsce w grupie najstarszej zajął Patryk Pszczełowski z Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Wieluniu. Z kolei w kategorii piękne czytanie II miejsce w grupie najstarszych uczniów zajęła Sylwia Kałuża z Branżowej Szkoły Specjalnej w Wieluniu. Reprezentantów wieluńskiej placówki przygotowała do konkursu p. Aneta Włodarczyk.

Tegoroczną edycję wydarzenia honorowymi patronatami objęli Łódzki Kurator Oświaty oraz starosta sieradzki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx