R e k l a m a

Gmina Wieluń: Wkrótce przetarg na budowę hali sportowej przy szkole w Kurowie

R e k l a m a

W Kurowie, Masłowicach oraz przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu powstaną obiekty sportowe w ramach programu „Olimpia”, dedykowanemu budowie przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

Jak informuje wieluński magistrat, w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na budowę pierwszej z trzech hal, dla których gmina Wieluń pozyskała dofinansowanie z „Olimpii”. Chodzi o budowę obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej w Kurowie. Na tę inwestycję wieluński ratusz pozyskał ministerialne dofinansowanie w kwocie ponad 1,8 mln złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Gmina Wieluń uzyskała też pozwolenie na budowę drugiego obiektu – przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wieluniu. W przypadku wieluńskiej „dwójki” ogłoszenie przetargu jest planowane w pierwszej połowie maja br. Trzecim obiektem z programu „Olimpia” będzie ten przy Szkole Podstawowej w Masłowicach, gdzie trwa procedura związana ze zmianą planu miejscowego, bez której niemożliwe byłoby uzyskanie pozwolenia na budowę.

Z tego samego programu skorzystało też Starostwo Powiatowe w Wieluniu, które dzięki dofinansowaniu w kwocie 1,45 mln złotych wybuduje boisko z zadaszeniem przy I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Jak poinformowało Ministerstwo Sportu i Turystyki, na trzy dotychczasowe edycje programu „Olimpia” przeznaczono łącznie blisko 1,15 mld złotych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx