R e k l a m a

Wieluń: Za nami eliminacje turnieju BRD. Wiemy, kto będzie reprezentował powiat wieluński

R e k l a m a

Za nami powiatowa edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas konkursu wyłoniono dwie drużyny, które będą reprezentować powiat wieluński w eliminacjach wojewódzkich. Zmagania uczestników turnieju zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 4 w Wieluniu.

Głównym celem turnieju jest doskonalenie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz techniki jazdy na rowerze. W zmaganiach konkursowych wzięli uczniowie z 20 szkół podstawowych z terenu powiatu wieluńskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza obejmowała dzieci w wieku od 10 do 12 lat, z kolei druga uczniów w wieku od 13 do 15 lat. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego oraz sprawdzili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z wieluńskiej komendy oraz funkcjonariusze Staży Miejskiej w Wieluniu. Z kolei konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej oceniała ratowniczka medyczna Małgorzata Swat z firmy Med Express.

W tegorocznych eliminacjach powiatowych w pierwszej grupie wiekowej (10 – 12 lat) najlepsze wyniki uzyskały:

  • I miejsce: Szkoła Podstawowa w Skomlinie
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa w Kurowie
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa w Kraszkowicach

Indywidualnie najlepszą zawodniczką w tej grupie wiekowej okazała się być Martyna Kiczka ze Szkoły Podstawowej w Skomlinie.

W drugiej grupie wiekowej (13 – 15 lat) najlepsze wyniki osiągnęli:

  • I miejsce: Szkoła Podstawowa w Kurowie
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa w Dzietrznikach
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa w Gaszynie

Indywidualnie najlepsze w tej grupie uzyskał Ksawery Chudy ze Szkoły Podstawowej w Kurowie.

– Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu, urzędy wszystkich gmin z terenu powiatu wieluńskiego, Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, Radio Ziemi Wieluńskiej oraz fundację „Bezpieczna Droga”. Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

W uroczystym podsumowaniu i wręczeniu nagród dla laureatów konkursu wzięli udział m.in. starosta wieluński Marek Kieler. burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, wójt gminy Pątnów Jacek Olczyk, Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu podinsp. Grzegorz Kurek, przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Wieluń Jarosław Rozmarynowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu Małgorzata Żuchowska, prezes Radia Ziemi Wieluńskiej Grzegorz Nowak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx