R e k l a m a

W Wieluniu rusza Centrum Integracji PCK. Zajęło lokal po dawnym „Olimpie” [FILM]

R e k l a m a

Centrum Integracji Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiono w pomieszczeniach dawnego sklepu „Olimp” przy ul. Królewskiej w Wieluniu. Placówka ma służyć wsparciu i integracji lokalnej społeczności, w tym zarówno Polaków, jak i Ukraińców.

Należące do miasta pomieszczenia dawnego „Olimpu” od dłuższego czasu stały puste, pomimo podejmowanych przez magistrat prób wynajęcia lokalu na zasadach komercyjnych. Ostatecznie zdecydowano się na udostępnienie lokalu za symboliczną kwotę Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi, który uruchomi w tym miejscu trzecie w województwie łódzkim Centrum Integracji. Mieszkańcy będą mogli tam znaleźć m.in. bezpłatną pomoc psychologa, ale nie tylko.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– To niezwykły dzień dla naszego oddziału rejonowego, jest to moment nadziei, otwarcia nowych płaszczyzn – mówiła podczas uroczystego otwarcia placówki Małgorzata Komar, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Wieluniu. Jak dodała, otwarcie Centrum Integracji stanowi pole do uruchamiania nowych przedsięwzięć i lokalnych inicjatyw, ale również realizacji celów humanitarnych, wpisanych w ideę Polskiego Czerwonego Krzyża.

W otwarciu placówki uczestniczyła też Jolanta Chełmińska, prezes łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK. – To Centrum Integracji jest skierowane nie tylko do uchodźców z Ukrainy, nie tylko do Polaków, którzy również będą mogli się tu integrować i poznawać siebie nawzajem, ale również do tych wszystkich osób, które tu przybędą, a będą w sytuacji zagubienia i nie będą mogły sobie poradzić – przekonywała Chełmińska.

Zadowolenia z tego, że pomieszczenia dawnego „Olimpu” znalazły swoje przeznaczenie, nie kryła też wiceburmistrz Wielunia Joanna Skotnicka-Fiuk. – Bardzo wierzę w to, że to miejsce będzie w końcu tętnić życiem, a wręcz jestem o tym przekonana – stwierdziła wiceburmistrz. – Jestem przekonana, że to będzie szczególne miejsce na mapie Wielunia i będzie służyło nie tylko uchodźcom, ale także mieszkańcom, którzy będą potrzebowali skorzystać z pomocy psychologa czy wszelakich porad, na przykład w zakresie pośrednictwa pracy – dodała Skotnicka-Fiuk.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx