R e k l a m a

Terytorialsi z 9ŁBOT przeszli specjalistyczne szkolenie saperskie

R e k l a m a

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili się w umiejętności pokonywania zapór inżynieryjnych przy użyciu wykrywaczy metalu i macek, a także uczyli się stawiania grup min w kształcie litery Z. Szkolenie zorganizowano na terenie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Ośrodku Szkolenia Sapersko-Inżynieryjnego w Nowym Glinniku.

– Szkolenie obejmowało aż 7 punktów nauczania, które dotyczyły różnych aspektów prac minerskich. Żołnierze poznawali zarówno teorię, jak i praktykę w zakresie budowania i wysadzania min różnymi metodami, w tym elektrycznymi, ogniowymi oraz nieelektrycznymi. Zajęcia skupiały się również na umiejętności posługiwania się wykrywaczami metalu oraz wiedzy teoretycznej związanej z przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa podczas prac minerskich zaporowych – informuje Joanna Pilas z 9ŁBOT.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Kompania Saperów uczyła się również tworzenia zapór przy użyciu min TM 62M w kształcie litery Z, a także doskonaliła technikę rzutu granatem. Dodatkowo żołnierze poznawali sprzęt i środki używane przy wysadzaniu zapór, co jest nieodzowne w codziennej służbie saperów.

– Szkolenie saperów 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej jest kluczowe dla bezpieczeństwa sił zbrojnych i państwa. Umiejętność pokonywania zapór inżynieryjnych, stosowania różnych technik wysadzania oraz znajomość nowoczesnych metod prac minerskich to kluczowe aspekty zapewnienia skuteczności operacyjnej i ochrony życia żołnierzy w terenie. Dla Sił Zbrojnych RP szkolenia tego typu są niezwykle ważne, aby sprostać współczesnym wyzwaniom i zagrożeniom – podkreśla Joanna Pilas.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx