R e k l a m a

Gmina Wieluń: Chcieli przemocą wymusić zwrot długu. Zleceniodawca i „windykator” zatrzymani

R e k l a m a

Mieszkaniec gminy Wieluń został zaatakowany fizycznie w związku z niespłaconymi zobowiązaniami finansowymi. Wieluńscy kryminalni wytypowali i zatrzymali 40-latka, który chciał wymusić zwrot wierzytelności, a także jego zleceniodawcę.

26 kwietnia 2024 roku wieluńscy stróże prawa zostali poinformowani o pobiciu 71-letniego mieszkańca gminy Wieluń. Na podstawie relacji zgłaszającego ustalono, że tego dnia na swojej posesji został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Nieznajomy uderzył go w głowę oraz nogi i groził pozbawieniem życia, jednocześnie żądając zwrotu zobowiązań finansowych, jakie 71-latek miał wobec innych osób. Po całym zajściu mężczyzna w pośpiechu wsiadł do zaparkowanego nieopodal samochodu i odjechał. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia 71-latek doznał tylko lekkich obrażeń ciała.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nad sprawą natychmiast zaczęli pracować wieluńscy kryminalni, zbierając wszelkie informacje i dowody pomocne w ustaleniu sprawcy. Analizując zgromadzony materiał dowodowy, w tym nagrania z kamer monitoringu, wpadli na trop 40-latka, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. -Dwa dni później mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty wymuszenia zwrotu wierzytelności i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu.

Funkcjonariusze ustalili również personalia mężczyzny, który zlecił odzyskanie wierzytelności. Okazał się nim być 40-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut podżegania do wymuszenia zwrotu wierzytelności. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx