R e k l a m a

Wieluńscy rowerzyści zainaugurowali sezon. Było też odsłonięcie złotego roweru [FILM]

R e k l a m a

Miłośnicy jednośladów zrzeszeni w sekcji cyklistów „Relaks” oraz grupie Rowerowy Wieluń oficjalnie zainaugurowali nowy sezon. Wydarzeniu towarzyszyło m.in. odsłonięcie złotego roweru na „Skwerze cyklistów”.

Jak co roku, 1 maja wieluńscy rowerzyści oficjalnie rozpoczęli sezon wycieczek na dwóch kółkach. W inauguracji uczestniczyli członkowie sekcji cyklistów „Relaks”, działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Wielunia, a także przedstawiciele grupy Rowerowy Wieluń. Z okazji inauguracji sezonu rowerzyści wybrali się na wycieczkę do Przywozu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Traktujemy to dzisiejsze spotkanie jako inaugurację sezonu rowerowego. Nie nazywamy tego rajdem, ale zazwyczaj zwartą grupą wybieramy się w jakąś trasę. Dzisiaj Przywóz, czyli dosyć tradycyjnie, kilkanaście kilometrów w jedną stronę i z powrotem – mówiła przed wyjazdem Magdalena Kopańska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Wielunia.

Zanim jednak rowerzyści wyruszyli nad Wartę, przejechali jeszcze na „Skwer cyklistów” w parku im. rtm. Witolda Pileckiego w Wieluniu. „Swoje” drzewko zasadzili tam członkowie Rowerowego Wielunia, po czym uroczyście odsłonięto postawiony nieopodal złoty rower. Sprzęt został przekazany klub kolarski MLKS Wieluń.

Swoje życzenia i gratulacje dla rowerzystów przekazali też burmistrz Wielunia Paweł Okrasa i starosta wieluński Marek Kieler. Włodarz powiatu zapewnił, że trwają starania, aby zbudować ścieżkę rowerową z Wielunia do Przywozu. W prace przygotowawcze są zaangażowane władze gmin Wieluń, Wierzchlas oraz Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx