R e k l a m a

100-lecie OSP Dąbrowa. Przyznali odznaczenia i poświęcili samochód [FILM]

R e k l a m a

Za nami wielka uroczystość strażacka w Dąbrowie. Druhowie z tej miejscowości obchodzili jubileusz 100-lecia istnienia ich jednostki, połączony z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wydarzenie rozpoczęło się od zbiórki na placu przy ulicy Kolejowej, po czym zebrani przeszli wspólnie na teren zielony przy ul. św. Wawrzyńca w Dąbrowie. Tam odprawiono polową mszę świętą, po której przyszedł czas na część oficjalną uroczystości.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W ramach części oficjalnej nastąpiło poświęcenie pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia jednostki, a także samochodu strażackiego, który już od pewnego czasu służy w OSP Dąbrowa. Pojazdowi nadano imię Bronisław. Następnie wręczono odznaczenia zasłużonym strażakom oraz członkom młodzieżowych drużyn pożarniczych.

– Miarą oceny każdego dzieła i każdej inicjatywy jest czas. To najlepszy miernik, który potwierdza bądź nie potwierdza słuszność podjętych decyzji, danego dzieła. Jeżeli inicjatywa ma już 100 lat, to właściwie na tym można już skończyć przemówienie – mówił do zebranych burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. – Te 100 lat potwierdza, że wasi przodkowie, którzy podjęli decyzję o tym, żeby w miejscowości Dąbrowa powołać jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, podjęli ją w sposób właściwy. Składam serdeczne gratulacje wszystkim pokoleniom dąbrowiaków, którzy przez te 100 lat rozwijali tę jednostkę – podkreślał Okrasa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx