R e k l a m a

Pokłóciła się z partnerem, pijana wsiadła do auta i jechała na samych felgach

R e k l a m a

46-letnia kobieta zdecydowała się wsiąść „za kółko osobowego volvo, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo kobieta poruszała się autem bez opon, na samych felgach z prawej strony. Tłumaczyła się tym, że pokłóciła się wcześniej z partnerem. Zdarzenie miało miejsce w powiecie wieruszowskim.

4 maja 2024 roku po godzinie 15:00 do wieruszowskich stróżów prawa wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z ulic Bolesławca (pow. wieruszowski) doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Jak ustalili policjanci, mieszkanka powiatu wieruszowskiego zwróciła na siebie uwagę tym, że poruszała się samochodem bez opon, na samych felgach z prawej strony. Badanie alkomatem wykazało u 46-latki ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Cała sytuacja miała miejsce w miejscowości Byczyna w powiecie kluczborskim, gdzie świadkowie, słysząc głośny dźwięk tarcia metalu o jezdnię, postanowili powiadomić policję. Jadąc za osobówką przekazywali na bieżąco dyżurnemu, w którym kierunku porusza się pojazd bez opon – relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. – 46-latka poruszała się dość szybko, kontynuując jazdę krajową 11-tką. Kobieta zakończyła swoją jazdę wjeżdżając w drogę bez przejazdu w miejscowości Bolesławiec, gdzie została ujęta przez świadków. Podczas interwencji kierująca tłumaczyła policjantom swoje zachowanie tym, że pokłóciła się z partnerem i dlatego zdecydowała się wsiąść za kierownicę – dodaje Siemicki.

Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 14 marca br., policjanci tymczasowo zabezpieczyli samochód kobiety. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w tej sytuacji mają zastosowanie nowe przepisy dotyczące przepadku samochodu za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz 46-latka oprócz wymienionej kary, musi się również liczyć z utratą pojazdu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

– Obywatelska postawa interweniujących osób zasługuje na pochwałę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać funkcjonariuszom policji – podkreśla asp. Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jastarnia
15 dni temu

Chyba bez opon a nie bez felg kto to wogule pisze?

Henryk Markoni
15 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Jastarnia

Chyba ci sami, których w ogóle nie uczyli w szkole, jak pisać.

Jastarnia
15 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Dziad się odezwal

Henryk Markoni
13 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Jastarnia

Tak w ogóle to w ogóle nie wiem, dlaczego mnie w ogóle wyzwałeś od dziadów.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx