R e k l a m a

Majowy weekend w powiecie wieluńskim. Tragiczny wypadek i siedem kolizji

R e k l a m a

Tragiczny wypadek, w którym zginął 46-latek, groźne zdarzenie z udziałem motocykla, a także siedem kolizji drogowych – to bilans długiego majowego weekendu w powiecie wieluńskim. Wieluńscy policjanci w tym czasie wyeliminowali też z ruchu dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Nad bezpieczeństwem podróżujących w majowy weekend czuwała zwiększona liczba policyjnych patroli. – Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Policyjne kontrole, które były prowadzone na drogach miały jeden, główny cel – aby wszyscy, którzy wybierali się na „majówkę”, wrócili z niej bezpiecznie – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Niestety podczas długiego weekendu na drogach powiatu wieluńskiego doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 46-letni kierowca audi. Szczegóły w artykule Śmiertelny wypadek w Gaszynie. Samochód ciężarowy zderzył się z osobowym.

Groźnie wyglądające zdarzenie drogowe miało też miejsce 3 maja 2024 roku w Krzeczowie. Z ustaleń stróżów prawa wynika, że 45-latek kierujący motocyklem suzuki podczas hamowania stracił nad nim panowanie i doszło do wywrócenia się pojazdu.

– Motocyklem oprócz kierowcy podróżowała 42-latka. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 45-latek. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący motocyklem był trzeźwy. Obecnie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie – przekazuje asp. sztab. Grela.

Poza tym na naszych drogach odnotowano siedem kolizji drogowych. Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili łącznie 209 wykroczeń, nałożyli 134 mandaty karne – głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Wyeliminowano też z ruchu dwóch kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali 18 dowodów rejestracyjnych, z czego 7 za stan techniczny pojazdów oraz 11 za brak aktualnych badań technicznych samochodu. Dwoje kierujących straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

– Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze – podsumowuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx