R e k l a m a
R e k l a m a

Wieluń: Pierwsza sesja Rady Miejskiej. Justyna Godszling-Graczyk przewodniczącą [FILMY]

R e k l a m a

Za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej w Wieluniu w kadencji 2024 – 2029. Nową przewodniczącą gremium została wybrana Justyna Godszling-Graczyk z Prawa i Sprawiedliwości. Wybrano też wiceprzewodniczących.

Podczas pierwszej sesji radni uroczyście otrzymali swoje nominacje i złożyli ślubowanie. Następnie przeprowadzono głosowania, które wyłoniły skład prezydium Rady – przewodniczącą oraz wiceprzewodniczących. Nowo mianowaną przewodniczącą została Justyna Godszling-Graczyk z Prawa i Sprawiedliwości, która zdobyła 13 głosów „za” i zostawiła w pokonanym polu konkurentów: Bognę Kanicką-Parnowską (4 głosy) i Marcina Topora (2 głosy).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie mi tak zaszczytnej funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Wieluniu. Ze swojej strony obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby ten urząd sprawować godnie i z należytym szacunkiem – powiedziała nowo wybrana przewodnicząca.

Już pod przewodnictwem Justyny Godszling-Graczyk (wcześniej obrady prowadził przewodniczący senior Andrzej Gęsiak) Rada wybrała też wiceprzewodniczących w osobach Tomasza Kulickiego (Koalicja Wieluńska) oraz Radosława Wojtuniaka (Przyjazna Gmina).

Podczas sesji głos zabrał też burmistrz Paweł Okrasa, który zachęcał radnych do współpracy na rzecz gminy Wieluń. – Nie ma we mnie triumfalizmu. Jest we mnie duża pokora i motywacja, ale także wiem, jaka ciąży na mnie odpowiedzialność, którą na moje barki złożyli mieszkańcy gminy Wieluń – mówił Okrasa. Skierował też swoje słowa do radnych: – W dniu 7 maja 2024 roku otwiera się nowy rozdział księgi pod tytułem „Dzieje Wielunia w latach 2024 – 2029”. Tak jak przed tą sesją wszystkim państwu podałem dłoń na powitanie, tak moja dłoń jest do państwa wyciągnięta jako dłoń do współpracy – deklarował burmistrz.

Paweł Okrasa nieprzypadkowo mówił o współpracy, bo już w kolejnej kadencji z rzędu osiągnięcie zgody pomiędzy burmistrzem a radnymi może być sporym wyzwaniem. Klub Łączy nas Wieluń, z którego wywodzi się Okrasa, objął pięć mandatów w 21-osobowym gremium, a członkowie pozostałych ugrupowań są mniej lub bardziej sceptycznie nastawieni do burmistrza. Dali temu wyraz już na pierwszej sesji, nie wybierając do prezydium Rady ani jednego przedstawiciela komitetu Łączy nas Wieluń. Czy w takich warunkach możliwa będzie efektywna współpraca burmistrza z radnymi, to pokaże czas.

Warto dodać, że za Pawła Okrasę mandat radnego objął kolejny na liście Łączy nas Wieluń Paweł Walczybok. Swojego mandatu nie objęła wiceburmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk, za którą w Radzie pojawi się najpewniej Grzegorz Żabicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,640fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx